Bu web sitesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitemizde en iyi deneyimleri yaşamanız için çerezleri kullanır.

Reddet Kabul Et
Duyurular

ZARARLI E-POSTA UYARISI HK.

ZARARLI E-POSTA UYARISI HK.

Sayın Üyemiz;

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden geliyormuş gibi gözüken ve zararlı içerik bulunduran bir e-posta saldırısı gerçekleştirilmektedir. Bu e-posta size gelirse açmamanız ve hemen silmeniz gerekmektedir. Konu ile ilgili yapılan açıklama aşağıda yer almaktadır.

 

Bilgilerinize rica ederiz.

 

Saygılarımızla,

 

KONYA SANAYİ ODASI


 

"24.02.2016 günü 13: 30 saatlerinden itibaren Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca kullanılmayan ve sahte oluşturulduğu anlaşılan ssm@egm.gov.tr mail adresinden kamu kurum ve kuruluşlarına içerisinde zararlı yazılım bulunan e-posta gönderimleri yapıldığının tespit edilmesi üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.

 

BU E-POSTAYI SAKIN AÇMAYIN

 

Emniyet Genel Müdürlüğüne ait e-posta sunucularından gönderilmeyen ve Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığından gönderiliyor gibi görünen e-posta içeriğinde bulunan Word dokümanının zararlı yazılım içerdiği tespit edilmiştir. E-postanın ekini açan kişilerin bilgisayarlarının ağ bağlantısını kesip önemli verilerini yedekledikten sonra sistemlerindeki zararlı yazılımı temizlemeleri gerekmektedir. Olayla ilgili zarar gören kurum ve kuruluşlarının İl Emniyet Müdürlükleri bünyesindeki Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüklerine müracaatta bulunmaları gerekmektedir. Konu ile ilgili kapsamlı çalışmalar devam etmektedir."