Bu web sitesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitemizde en iyi deneyimleri yaşamanız için çerezleri kullanır.

Reddet Kabul Et
Duyurular

TÜRKİYE 100 PROGRAMI BAŞVURULARI BAŞLADI

TÜRKİYE 100 PROGRAMI BAŞVURULARI BAŞLADI

Sayın Üyemiz,

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketini belirlemek amacıyla AlIWorld Network ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) işbirliğinde, "Türkiye 100 Programı”nın organize edileceği bildirilmektedir.

 Türkiye 100 Programı, merkezi ABD’de bulunan ve Harvard İşletme Okulu Profesörü Michael Porter tarafından kurulan AlIWorld Network ile 2011 yılında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin gerçekleştirdiği Türkiye 25 Programı’nın devamı niteliğindedir. Türkiye 25 ödül töreni, Aralık 2011’de, ABD Başkan Yardımcısı Sayın Joe Biden’ın katılımıyla, İstanbul’da, İkinci Küresel Girişimcilik Zirvesi kapsamında gerçekleştirilmiştir. Türkiye’nin en hızlı büyüyen 25 şirketine ödülleri, Meclis Başkanı Sayın Cemil Çiçek, Ekonomi Bakanı Sayın Zafer Çağlayan ve Kalkınma Bakanı Sayın Cevdet Yılmaz tarafından verilmiştir.

 Türkiye 25 listesinde yer alan şirketler hakkında, Türkiye ve yurtdışındaki yazılı ve görsel basında çok sayıda haber yapılmıştır. Görünürlükleri artarak hızlı büyüyen şirketler bu sayede, yatırımcı ve tedarikçi ağlarını geliştirmişlerdir. Başarılı şirketlerin yetkilileri, Temmuz 2012’de, Harvard Üniversitesi’nde gerçekleştirilen AlIWorld Girişimcilik Zirvesi’ne katılarak, dünyaca ünlü iş insanları, yatırımcılar ve akademisyenlerle bir araya gelmişlerdir. AlIWorld Network’ün dünyanın dört bir tarafından başarılı girişimcilerin yer aldığı iletişim ağının parçası haline gelen Türkiye 25 şirketlerinin, dünyaya açılmaları kolaylaşmıştır.

 Bu bağlamda, ekte kriterleri bulunan “Türkiye 100 Programı”nı inceleyerek kriterlere uyan üyelerimizin müraacatlarını Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne yapmaları hususunu bilgilerinize sunarız. 

ALLWORD NETWORK TÜRKİYE 100 TÜRKİYE'NİN EN HIZLI BÜYÜYEN 100 ŞİRKETİ YARIŞMASI BAŞVURU ŞARTLARI