Bu web sitesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitemizde en iyi deneyimleri yaşamanız için çerezleri kullanır.

Reddet Kabul Et
Duyurular

TÜRKİYE 100 PROGRAMI 2016

TÜRKİYE 100 PROGRAMI 2016

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde TEPAV işbirliğinde düzenlenecek olan  2016 Türkiye 100 Programı, şirketlerin 2012 – 2015 dönemindeki yıllık ortalama gelirlerinin büyüme hızını dikkate alacaktır. Başvurular 27 Haziran tarihinde başlayacak olup, 15 Eylül 2016 tarihine kadar devam edecektir. Bu program Türk özel sektörünün dünya ile olan bağlantılarının kuvvetlendirilmesine imkân sağlayarak listeye giren şirketlerin görünürlüklerinin artmasına yardımcı olacaktır

 

Kimler başvurabilir?

Aşağıda sıralanan kriterleri sağlayan şirketlerin başvuruları kabul edilecektir.- 31 Aralık 2011 ve öncesinde kurulan,- 2012 yılında en az 300 bin TL satış gelirine sahip,- 2015 yılında en az 1 milyon TL satış gelirine sahip,- 2012-2015 döneminde satış gelirlerini en az yüzde 10 oranında arttıran şirketler,Ayrıca;- Kamu ortaklığı ve/veya halka açık olan şirketlerin başvuruları geçerli sayılmaz
- Başvuracak şirketlerin merkezlerinin Türkiye’de bulunması gereklidir.- Yurtdışı merkezli bir şirketin Türkiye şubesinin başvurusu kabul edilmez.- Ortakları arasında Türkiye dışındaki ülkelerin vatandaşları olan şirketler de başvurabilir.- Hisselerinin yüzde 51’inden fazlası halka açık başka bir şirkete ya da bir kamu şirketine ait olan şirketler başvuramaz.
- Kar amacı gütmeyen şirketler başvuramaz.- Holdinglerin başvurusu kabul edilmez; bir holdingin çatısı altındaki şirketler başvurabilir.- Franchise işletmeleri başvuramaz.- Otomobil galeri, bankalar ve elektrik, gaz ve su sağlayıcıların başvuruları kabul edilmez.

Ödüller

Türkiye 100 listesine giren şirketler aşağıda sıralanan ödülleri almaya hak kazanacaklardır

(I) ABD Programı:

-       Türkiye 100 sıralamasında ilk 15’te yer alan şirketlerin temsilcilerinin ABD Programına katılmak için ulaşım, konaklama ve programlara giriş ücreti ile ilgili masraflarının tamamı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından karşılanacaktır.-       Türkiye 100 sıralamasında ikinci 15’te (16’ncıdan, 30’uncuya) yer alan şirketlerin temsilcilerinin ABD Programı masraflarının yüzde 50’si Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından karşılanacaktır.-       Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından verilecek ödül, her şirketten 1 kişinin katılımını kapsamaktadır. Program hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.2012 yılında gerçekleştirilen ABD İş Gezisi Sonuç raporu için tıklayınız. 

(II) Mini MBA Programı:

İlk 100’e giren şirketlerin yönetim kademesindeki temsilcileri TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nin uzaktan eğitim fırsatı ile mini MBA programına ücretsiz katılma hakkı kazanacaklardır. Bu program günümüzün rekabetçi, dinamik ve teknoloji yoğun iş ortamındaki yöneticilerin bireysel yetkinlik geliştirme ihtiyaçlarını karşılanabilmesine yönelik hazırlanmıştır.Odak noktası deneyim ve iş yaşamı olan mini MBA programı, iş hayatında eksikliğinde büyük sorunlar yaşanabilen girişimcilik, pazarlama, finans, ticaret hukuku, insan kaynakları gibi konularda yöneticilerin bilgi birikimlerini arttırmayı hedeflemektedir. 

İletişim


Daha fazla bilgi için; turkiye100@turkiye100.orgCeyda Altunay DemirTel:  +90 312 292 55 86E-posta:  turkiye100@turkiye100.org