Bu web sitesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitemizde en iyi deneyimleri yaşamanız için çerezleri kullanır.

Reddet Kabul Et
Duyurular

TOBB NEFES KREDİSİ HK.

TOBB NEFES KREDİSİ HK.

 Değerli  Üyemiz,

Malumunuz olduğu üzere,  olağanüstü olayları yaşadığımız bir yılı geride bırakırken ekonomide yaşanan durgunluk sanayi ve ticaret camiamızı derinden etkiledi. Çeklerin ödenememesi, işsizliğin artması, sanayi üretim endeksinin önceki yılların altında kalması gibi bir çok önemli faktör iş dünyamızı zorladı.  

Sürdürülebilir büyüme, şüphesiz ki üretimin ve doğrudan yatırımların önünün daima açık olmasıyla mümkün. Küresel piyasalarda yaşanan gelişmeler ne yazık ki belirsizliği arttırırken, ürettiğini satamama riski de biz üreticilerin risklerini katladı.   

Bu açıdan üreticinin, yatırımcının finans kanallarına ulaşmasını kolaylaştırmak, yüksek kredi faiz oranlarının tolere edilebilir seviyelere çekilmesi, ihracat imkanını artıracak gelişmeleri sağlamak dünden çok daha elzem bir hale geldi.

TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği de bu farkındalıkla, ekonomimizin belkemiği KOBİ’lerimize bir nebze olsun nefes aldırabilmek için katma değerli bir proje üretti ve Denizbank, Ziraat Bankası ve Kredi Garanti Fonu  işbirliğiyle “TOBB NEFES KREDİSİ” Projesi’ni, 02 Aralık 2016 tarihinde Sayın Başbakanımızın iştirakleriyle gerçekleştirilen Lansman Toplantısı’nda kamuoyu ile paylaştı.

Siz sanayicilere düşenin, umutsuzluğa kapılmadan üretmeye, istihdama, yatırıma ve ihracata devam etmek, ülke ekonomisini bugün içinde bulunduğu zor durumdan elbirliği ile çıkarmak olduğuna inanıyoruz. 

Başvuruları 12 Aralık 2016 Pazartesi günü itibariyle fiilen başlayan söz konusu kredi projesi detaylarını ekli bilgi notunda siz değerli üyelerimize sunarken, camiamıza ve ülkemize hayırlı olmasını temenni eder, işlerinizde kolaylıklar dileriz.   

Saygılarımızla,

 

KONYA SANAYİ ODASI

BAŞKANLIĞI 

TOBB NEFES KREDİSİ BAŞVURU KOŞULLARI
TOBB NEFES KREDİSİ BİLGİ NOTU
TOBB NEFES KREDİSİ BAŞVURU KOŞULLARI