Bu web sitesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitemizde en iyi deneyimleri yaşamanız için çerezleri kullanır.

Reddet Kabul Et
Duyurular

TET ARGE PROJE PAZARI 2 HK

TET ARGE PROJE PAZARI 2 HK

 İstanbul Elektrik Elektronik Makine ve Bilişim İhracatçıları Birliğince Elektrik, Elektronik ve Bilişim sektörlerinde yüksek katma değerli üretim yapılabilmesi, ihracatın sürdürülebilir kılınması ve Üniversite - Sanayi İşbirliği kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen 1. TET Ar-Ge Proje Pazarı 25 Mayıs 2012 tarihinde Haliç Kongre Merkezinde gerçekleştirilmiştir.

 

 

”Proje Baharı" olarak da adlandırılan  1. TET Ar-Ge Proje Pazarı'nda üniversiteler, teknoparklar girişimciler ve sanayiciler Türkiye ekonomisine katma değer sağlayacak farklı kategorilerdeki projeleri ile ortak bir platformda bir araya gelmişlerdir. Danışma Kurulunda sektörün önde gelenlerinin yer aldığı Proje Pazarı'nda toplam 217 proje başvurusu gerçekleşmiş olup, yapılan değerlendirme sonucunda 111 proje etkinlikte sergilenmeye hak kazanmıştır. Yarışmaya katılan projeler arasından başarılı bulunan 3 projeye toplamda 100.000 TL ödül verilmiştir.

 

 

Etkinlik günü düzenlenen panellerde "Ticarileşebilen Ar-Ge Projeleri ve Üniversite-Sanayi İşbirliği", "Fikri Mülkiyet Hakları ve Melek Yatırımları" ve "Destek Mekanizmaları" konuları sektörün önde gelenleri tarafından işlenmiştir. Paneller sonrası dünyada otorite olarak kabul edilen fütürist, bilim adamı ve yazar Michio Kaku, "Geleceğin Dünyası: İnsan/Teknoloji/Bilgi" konulu konferans vermiştir.

 

 

22 Mart 2013 tarihinde ikincisini gerçekleştirilmesi planlanan , katma değer yaratacak yenilikçi projelerin işbirliği imkanlarına kavuşabileceği "TET Ar-Ge Proje Pazarı” etkinliğinde sunulmak üzere, Elektrik, Elektronik ve Bilişim sektörlerinde

 

- Bilgi ve İletişim Teknolojileri Uygulamaları (ICT)

- Nano-Teknoloji Uygulamaları

- Mekatronik Uygulamaları (MEMS)

- Enerji Üretim, İletim ve Dağıtımına Yönelik Uygulamalar

- Çevre ve Enerji Verimliliği Uygulamaları

- Diğer

olmak üzere 6 kategoride proje başvuruları alınacaktır.

TET Ar-Ge Proje Pazarı'na katılmaya hak kazanan proje sahipleri istedikleri takdirde ödül kategorisinde de değerlendirmeye alınacaklardır. Başvuran projeler arasından Ödül Kurulu tarafından başarılı bulunan projeler aşağıdaki miktarlarda ödüllendirilecek olup, derecelendirme tüm kategoriler için ortak yapılacaktır:

 

1.'lik ödülü : 50.000 TL

2.'lik ödülü : 30.000 TL

3.'lük ödülü : 20.000 TL

Mansiyon : 10.000 TL (3 Kategoride)

 

 

Son başvuru tarihi 15.02.2013 saat 17:00 olan proje başvuruları www.tetprojepazari.org adresinden gerçekleştirilebilecektir.