Bu web sitesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitemizde en iyi deneyimleri yaşamanız için çerezleri kullanır.

Reddet Kabul Et
Duyurular

TEHLİKELİ ATIK BEYAN SİSTEMİ UZATMA SÜRESİ VERİLMESİ HK .

TEHLİKELİ ATIK BEYAN SİSTEMİ UZATMA SÜRESİ VERİLMESİ HK .

Sayın Üyemiz;

 

Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliği gereği her yıl yapılması zorunlu olan tehlikeli atıkların beyan işlemi için verilen süre 31.03.2013 tarihi itibariyle sona ermiş olup, beyanlar için kullanılan web tabanlı tehlikeli atık beyan sistemi (TABS) kullanıma kapatılmıştır.

TABS’a süresi içinde gerçekleştiremeyen, hatalı veya eksik giriş yapılan 2012 yılı atık beyanlarına ilişkin atık üreticileri tarafından yeni giriş ve güncelleme işlemlerinin yapılabilmesi amacıyla Konya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nce uzatma süresi verilecektir.

 

Ancak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan sistem iyileştirme çalışmaları devam ettiğinden uzatma süresi sadece http://online.cevre.gov.tr adresinden kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş yaparak TABS uygulamasına ulaşmada sıkıntı yaşamayan firmalara, dilekçe ile başvurular dâhilinde verilecektir.

Beyan işleminin süresi içinde tamamlanmaması halinde 5491 sayılı Kanunla değişik 2872 sayılı Çevre Kanununun 20.Maddesi (g) bendi gereği cezai işlem yapılacaktır.

Söz konusu beyan işlemini yapmayan üyelerimizin bilgilerine önemle rica ederiz.

 

KONYA SANAYİ ODASI

BAŞKANLIĞI

 

 

DETAYLI BİLGİ VE İRTİBAT İÇİN :

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü

Tel: 235 45 25 Faks :235 45 27

 

İlgili Personel : Berat ÖZBEK  E-Posta :berat.ozbek@csb.gov.tr