Bu web sitesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitemizde en iyi deneyimleri yaşamanız için çerezleri kullanır.

Reddet Kabul Et
Duyurular

SİNOP NÜKLEER SANTRAL PROJESİ HAKKINDA

SİNOP NÜKLEER SANTRAL PROJESİ HAKKINDA

 Sayın Üyemiz;

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden alınan 31.05.2016 tarih ve 10.847 sayılı kayıtlı yazıda; 03.05.2013 tarihinde Japonya Hükümeti ile Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti arasında Türkiye’de Nükleer Güç Santralleri (NGS) kurulmasına ilişkin işbirliği antlaşması imzalanmıştır.

Antlaşma hükümleri uyarınca; proje ortaklarından olan ve santralin ana tasarımını yapan Mitsubishi Heavy Industries (MHI) tarafından bir fizibilite çalışması yapılmaktadır. Fizibilite çalışmasının ana amaçlarından biri; NGS’nin kurulumu sırasında gerekecek mal ve hizmetlerin Ülkemizde üretilmesinin mümkün olup olmadığının belirlenmesidir.

Söz konusu dokümanlar,http://tobb.org.tr/KobiArastirma/Documents/SinopNukleerSantralProjesi.zip  adresinde yer almaktadır. ISO 9001 ve ISO 14001 Belgeleri olan firmaların ve bahse konu kriterlere uyan Üyelerimiz, değerlendirme anketlerini doldurarak en geç  09 Haziran 2016 Perşembe Günü mesai bitimine kadar Oda faksına (2489351) veya  mserkankanarya@kso.org.tr e-posta adresine iletmenizi önemle rica ederiz.

Saygılarımızla

 

KONYA SANAYİ ODASI

BAŞKANLIĞI