Bu web sitesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitemizde en iyi deneyimleri yaşamanız için çerezleri kullanır.

Reddet Kabul Et
Duyurular

SAHTECİLİK VE KORSANLA MÜCADELE GLOBAL KONGRESİ

SAHTECİLİK VE KORSANLA MÜCADELE GLOBAL KONGRESİ

  

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan yazıda, sahtecilik ve korsan ürünlerin yasadışı ticaretinin önlenmesinde giderek artan sorunların tartışılması ve politika önerileri üretilmesi amacıyla düzenlenen “Sahtecilik ve Korsanla Mücadele Forumu Küresel Kongresi”nin 7. toplantısının 24 - 26 Nisan 2013 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde düzenleneceği bildirilmiştir.

Söz konusu kongrenin her yıl Uluslararası Markalar Birliği (INTA) ve Milletlerarası Ticaret Odası/Sahtecilik ve Korsanlığın Durdurulması İçin İş Dünyası Eylemi’nin (ICC/BASCAP ) desteği ile Dünya Gümrük Örgütü (DGÖ), Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO) ve INTERPOL  işbirliğinde düzenlendiği belirtilmiştir. Bu yılki toplantı, ülkemizde Başbakanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın ev sahipliğinde düzenlenecek olup, TOBB Başkanı Sn. M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da kongreye katılması öngörülmektedir.

 

Kongrenin, sahtecilik ve korsanla mücadele etmek üzere işbirliğinin sağlanması, toplumsal bilincin artırılması  ve sürdürülebilir çözümlerin geliştirilebilmesi için eşsiz bir uluslararası platform oluşturacağı, taklit ve korsanla mücadelede yenilikçi çözümler sunma, önde gelen uzmanlarla tartışma ve diğer profesyonellerle tecrübe paylaşma fırsatı sunmayı amaçlayan kongreye dileyen özel sektör firmaları, hukuk büroları ve ilgili dernekler ile meslek birliklerinin de sponsor olabileceği ifade edilmektedir.

İlgilenen üyelerimizin pelin.mavili@tobb.org.tr e-posta adresinden veya  0312 218 2090 numaralı telefondan daha detaylı bilgi alabilecektir.

 

Kongreye katılacak Türk katılımcılar için TOBB’a özel bir fiyat planlaması yapılmış olup, kayıt ücreti 950,- Euro yerine, 600,- Euro olarak tespit edilmiştir. Söz konusu fiyatlardan faydalanabilmek için katılımcıların, online kayıt esnasında, ilgili kısma kayıt kodu olarak 4500 yazmaları gerekmektedir.

 

Kongre ile ilgili bilgilere http://www.ccapcongress.net/index.htm  internet adresinden ulaşmak ve kayıt yaptırabilmek de mümkündür.