Bu web sitesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitemizde en iyi deneyimleri yaşamanız için çerezleri kullanır.

Reddet Kabul Et
Duyurular

PATENT OKURYAZARLIĞI EĞİTİMİ

PATENT OKURYAZARLIĞI EĞİTİMİ

 

25 -26 Kasım 2016

09:30 – 16:00

 

Sayın Üyemiz;

Konya Sanayi Odası ve Firdevs Marka & Patent Ofisi işbirliğiyle “Patent Okuryazarlığı” eğitimi organize edilecektir. Programa katılmak isteyen firmalarımızın aşağıdaki formu doldurmalarını rica ederiz.

Saygılarımızla,

PATENT OKUR/YAZARLIĞI NEDİR?

ü  Ücretsiz patent veritabanlarında 90 milyonun üzerinde doküman mevcuttur.

ü  Ar-Ge sürecinde üzerinde çalışılan fikirlerin böylesine büyük bir kaynağın süzgecinden geçirilmeden ilerletilmesi aynı sonuca ulaşmak için çalışmış olma veya tescilli bir fikri çalışıp ondan ticari gelir elde edememe risklerini barındırır.

ü  Tekniğin bilinen durumundan habersiz yapılacak Ar-Ge’nin boşa gitme ihtimali oldukça yüksektir.

ü  Patent dokümanını okuyabilen ve fikrini bu kaynağı kullanarak tarayan Ar-Ge personelleri yetiştirmek bu programın temel amacıdır.

ü  Patent dokümanı günlük hayatımızda karşılaştığımız dokümanlardan ve kullanılan dilden farklı bir sistemle yazılmaktadır. Bunu bilmeyen birisinin bu dokümanlardaki bilgiyi faydaya kullanabilmesi mümkün değildir.

      Eğitim Konuları:

-Patent Mevzuatı & Genel Bilgi    -Patent Nedir?     -Patent Dokümanını Tanıma     -Patentlenebilirlik ve Tescil Süreçleri            -Ulusal ve Uluslar arası Patent Başvuru Süreçleri     -Tarifname Yazımı      -Tarifname Yazım Uygulaması        -Araştırmaya Giriş                                                    -Araştırma Uygulamaları

Eğitim Sonunda;

Eğitime katılan firmanın yazacağı patent dokümanlarının 1 yıl boyunca Firdevs Patent Ofisi Patent vekilleri tarafından kontrolü sağlanacaktır. (iletişim firmanın resmi e-maili üzerinden sağlanacaktır.)

Eğitime Katılan Firma Patent Başvurularını Firdevs Patent Ofisi aracılığıyla yapması durumunda, liste fiyatından %50 indirim uygulanacaktır.

Katılım Sertifikası verilecektir.

 

Saygılarımızla

Tarih: 25 -26 Kasım 2016

Yer : Konya Sanayi Odası Saat: 09:30 – 16:00

Ücret: 500 TL

 

Patent Okuryazarlığı Eğitimi

Ad-Soyadı        :

Firma Adı         :

E-posta            :

Telefon            :

Bu formu doldurarak 22 Kasım 2016 tarihine kadar 251 44 99 nolu faksa göndermenizi ya da ihsan.emre@kso.org.tr e-mail adresine bilgi vermenizi rica ederiz.