Bu web sitesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitemizde en iyi deneyimleri yaşamanız için çerezleri kullanır.

Reddet Kabul Et
Duyurular

ÖNEMLİ TOBB / YTB ULUSLARARASI ÖĞRENCİ BURSLARI HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUZ.

ÖNEMLİ TOBB / YTB ULUSLARARASI ÖĞRENCİ BURSLARI HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUZ.

 Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’dan Odamıza gelen yazıda,

Üniversite öğrenimini ülkemizde yapmak isteyen uluslararası öğrencilere lisans, lisansüstü, araştırma ve Türkçe dili eğitimleri için verilen burslarla ilgili tüm faaliyetlerin Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından yürütüldüğü belirtilmektedir.

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Uluslararası Öğrenciler Daire Başkanlığı'nın yazısı uyarınca, 2017 yılı bursları ile ilgili planlama yapılırken, özel sektörün yetişmiş insan gücü ihtiyacının da dikkate alınacağı belirtilmektedir.

Bu nedenle Odamız üyelerinin diğer ülkelerle iş ilişkilerinde en çok hangi meslek dallarında Türkçe bilen insan gücüne ihtiyaç duyduklarının bilinmesi önem kazanmaktadır. Üyelerimizin uluslararası alanda faaliyette bulundukları ülkeler itibariyle, yakın gelecekte, hangi sektörlerde ve hangi nitelikte insan kaynağı talebi olacağının belirlenmesi gerekmektedir.

Bu doğrultuda, ekteki sorular çerçevesinde, üyelerimizin konuyla ilgili görüşlerini 17 Kasım 2016 tarihine kadar Odamız Yazı İşleri Servisine (yaziisleri@kso.org.tr) mail yolu ile iletmelerini rica ederiz.

Saygılarımızla,

 

KONYA SANAYİ ODASI

BAŞKANLIĞI 

YTB Türkiye Bursları 2017 Planlama Soruları