Bu web sitesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitemizde en iyi deneyimleri yaşamanız için çerezleri kullanır.

Reddet Kabul Et
Duyurular

ÇALIŞANLARA AİT KİMLİK BİLDİRME İŞLEMLERİ ARTIK İNTERNET ÜZERİNDEN ONLİNE YAPILABİLECEK

ÇALIŞANLARA AİT KİMLİK BİLDİRME İŞLEMLERİ ARTIK İNTERNET ÜZERİNDEN ONLİNE YAPILABİLECEK

                                                                                  

ÇALIŞANLARA AİT KİMLİK BİLDİRME İŞLEMLERİ ARTIK

İNTERNET ÜZERİNDEN ONLİNE YAPILABİLECEK

 

Sayın Üyemiz,

 Odamız girişimleri sonucunda,

 Konya İl Emniyet Müdürlüğü’nden Odamıza gelen yazıda;

 1774 sayılı kanunun 6.maddesinde sayılan her çeşit ticaret ve sanat amacı güden iş yerlerinin işyeri sahibi veya sorumlu işleticisi tarafından, o işyerinde çalışan veya barınanların Kimlik bildirimlerini internet üzerinden online olarak yapabilmelerine imkan sağlayacak “Çalışanlara Ait Online Kimlik Bildirme Projesi”, www.konya.pol.tr/kimbil adresinde kullanıma hazır hale getirilerek hizmete sunulduğu bildirilmiştir.

 

İş Yerlerince;

1)    Kullanıcı Adı ve Şifre talebi için www.konya.pol.tr/kimbil yada Konya Emniyet Müdürlüğü ana sayfasında bulunan Online Kimlik Bildirme linkine tıklayarak sayfa üzerinde bulunan Online Kimlik Bildirme Kayıt Formu linki açılıp WORD sayfasında bulunan KİMLİK BİLDİRME OTOMASYON PROGRAMI KULLANICI TALEP FORMU işyeri sahibi yada sorumlu işleticisi tarafından doldurularak işyerinin bağlı bulunduğu Polis Merkezi Amirliğine teslim edilecektir.

 

2)    Kimlik Bildirme Otomasyon Programı Kullanıcı Talep Formu, bağlı olunan Polis Merkez Amirliğine teslimini izleyen yedi gün içerisinde talep eden işyeri sahibi yada sorumlu kişinin T.C. Kimlik Numarası Kullanıcı Adı ve Şifresi olarak tanımlanarak aktif hale getirilip, şifre tanımlaması yapılan işyeri sahibi veya sorumlu işleticisinin mail adreslerine bildirilecektir.

 

3)    Aktif hale gelen kullanıcı adı ve şifresi ile önce işyeri sahibi sistem üzerinden işveren bilgilerini güncelleyecek, daha sonra çalışanları yeni kayıt linkine tıklayıp ayrı ayrı kaydedeceklerdir.

 

4)    1774 Sayılı yasaya göre işyerinde çalışanlara ait kimlik bildirimleri işyeri sahibi veya sorumlu işleticisi tarafından örneğine uygun olarak doldurulup üç gün içerisinde, yine aynı şekilde işten ayrılan personelinde bağlı olunan Polis Merkez Amirliğine aynı süre içerisinde bildirilmesi zorunludur.

 

5)    İsteğe bağlı olarak bütün bu işlemler www.konya.pol.tr/kimbil adresinden yapılacaktır. (Online işlem yapmak istemeyen işyeri sahipleri ve sorumlu işleticileri eskiden olduğu gibi fiziki olarak sorumlu bulunulan Polis Merkez Amirliklerine yasal süre içerisinde doldurmuş oldukları formları teslim edeceklerdir.)

 

Önemle duyurulur.

 

KONYA SANAYİ ODASI

BAŞKANLIĞI