Bu web sitesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitemizde en iyi deneyimleri yaşamanız için çerezleri kullanır.

Reddet Kabul Et
Duyurular

ABD MERKEZLİ KURULUŞA AİT DOLANDIRICILIK GİRİŞİMİ

ABD MERKEZLİ KURULUŞA AİT DOLANDIRICILIK GİRİŞİMİ

 Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden odamıza ulaşan bir yazıda, Teksas merkezli "Economic Development and Human Rights Organization-ADHRO" adlı bir kuruluş tarafından metinleri ekte sunulan davetiye ve e-posta mesajlarının ülkemizdeki yatırımcılara ve iş adamlarına gönderildiği odamıza iletilmiştir.

Söz konusu davetiyede, ülkemizdeki yatırımcı ve iş adamlarının 11-16 Temmuz 2016 tarihleri arasında Dallas'ta "Challanges to Economic Development & Human Rights" adlı bir konferansa davet edildiğinin, konferansa ulaşım masraflarının EDHRO tarafından karşılanacağının ve vize işlemlerinin üstlenileceğinin kaydedildiği, katılımcılardan Dallas'ta bulunan konferans otelinde (Mabel Royal Hotel) rezervasyon yapmalarının istendiği belirtilmektedir.

Yazıda devamla, Houston Başkonsolosluğumuz ve Ticaret Ataşeliği tarafından yapılan incelemede, söz konusu kuruluşun, konferansın veya otelin mevcut olmadığı, dolayısıyla bir "dolandırıcılık" girişimi olduğunun anlaşıldığı vurgulanmaktadır.

Bilgilerinize rica ederiz.

 

Söz konusu sahte davetiye örneği