Bu web sitesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitemizde en iyi deneyimleri yaşamanız için çerezleri kullanır.

Reddet Kabul Et
Haberler

ÜRETİM PLANLAMA STRATEJİLERİ ANLATILDI

ÜRETİM PLANLAMA STRATEJİLERİ ANLATILDI

Konya Sanayi Odası tarafından Üretim Planlama ve Stok Yönetimi Eğitimi gerçekleştirildi. ABİGEM Konya Eğitmeni Rifat Ay tarafından online gerçekleştirilen eğitimde, faaliyet tabanlı maliyet ve bütçeleme, üretimin performansı ve verimliliği, tesis kapasitesi ve planlama, kapasite ve iş gücü planlama gibi konularda bilgiler verildi. Eğitimde işletmelerin yönetim sistemi olması gerektiğinin önemine dikkat çeken Ay, “İşletmelerde problemleri tespit edip, kar odaklı bir yönetim sistemine ihtiyaç var. Bu yönetim sistemi hem neler yapacağımız hem de nasıl yapacağımız konusunda bizlere yardımcı olmalı” dedi. 


İşletmelerin iyi üretim planlaması için yalın üretim felsefesini bilmesi gerektiğine vurgu yapan Ay, dünyadaki yalın üretim tekniklerinden de örnekler vererek şunları söyledi: “Dijital dönüşümün başlangıç aşaması da kabul edilen yalın üretim, planlama süreçleri ile de yakından ilişkili. Yalın üretim, metodların kullanılarak mal ve hizmet teslimatlarında başarılı olmayı, maliyeti azaltmayı ve verimi artırmayı hedefliyor. Hammaddeyi bir an önce üretim bandında işledikten sonra ürüne dönüştürüp, çabuk teslim etmeyi amaçlıyor.” 
Eğitim soru ve cevaplar ile devam etti.