Bu web sitesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitemizde en iyi deneyimleri yaşamanız için çerezleri kullanır.

Reddet Kabul Et
Haberler

KSO’DA TİCARİ İSTİHBARAT YÖNTEMLERİ ANLATILDI

KSO’DA TİCARİ İSTİHBARAT YÖNTEMLERİ ANLATILDI

Konya Sanayi Odası tarafından, “Ticari İstihbarat ve Hedef Pazarda Müşteri Bulma Eğitimi” düzenlendi.

TradeAtlas Eğitmeni Nevsal Zülküf Alhas tarafından online olarak verilen eğitimde, ticari istihbaratın önemi ve buradan elde edilecek faydalar anlatıldı.  Alhas, “Hedef pazarları ve rekabeti belirlemede ülkeler arası istatistikler bizim çok işimize yaramaktadır. Dünyanın herhangi bir yerindeki hammaddeden başlayıp, bunun nihai ürüne ulaşıncaya kadarki süreçte, tüm ilişkileri incelenebilir bu ilişkiler arasındaki verilere ulaşılabilir. Buralarda çok ciddi fırsatlar yakalanabilir. Yapacağımız çalışmada elde edilecek bilgiler ile yeni müşteri ya da  tedarikçi bulabilir, hatta rakiplerimizi inceleyebiliriz” dedi.

Alhas, eğitimin devamında, ihracatta müşteri bulma yöntemleri, firma, ürün ve GTİP kodları üzerinden ithalat-ihracat yapan firmalara erişim, benzer ve tamamlayıcı ürünler üzerinden potansiyel alıcılara erişim, ülke ve ürün/sektör özelinde tedarik zincirleri çözümleme yöntemleri gibi konular hakkında bilgiler vererek, katılımcılara canlı uygulamalar ile ticari istihbarat yöntemlerini anlattı.

Eğitim, soru ve cevaplar ile devam etti.