Bu web sitesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitemizde en iyi deneyimleri yaşamanız için çerezleri kullanır.

Reddet Kabul Et
Haberler

BAKAN YARDIMCISI COŞTU, KONYALI SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ

BAKAN YARDIMCISI COŞTU, KONYALI SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Zekeriya Çoştu, Konya Organize Sanayi Bölgesi (KOS)’nde sanayicilerle bir araya geldi. Konya Organize Sanayi Bölgesi ve Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü’nün ev sahipliğindeki toplantıya Konya Sanayi Odası Başkan Yardımcıları Necip Çimen ve M. Zahid Çatlı da katıldı.

Bakan Yardımcısı Zekeriya Çoştu ile yapılan istişare toplantısının açılışında söz alan Kütükcü, bölgeyi tanıtan bir sunum gerçekleştirdi. Kütükcü, Konya OSB’nin bugüne kadar beş ayrı genişleme hamlesi yaparak, 31 milyon metrekare büyüklükle Türkiye’nin ikinci büyük OSB’si haline geldiğini vurguladı. Konya Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrika sayısının 728’e, istihdamın ise 55 bine çıktığını ifade eden Kütükcü, genişleme alanları, bölgeye yapılan yatırımlar, eğitim ve lojistik alt yapısı gibi konularla ilgili bilgi verdi. Kütükcü, “Bölgemize enerjiden mesleki eğitime, lojistikten fiber optik alt yapısına, yeşil dönüşümden itfaiye ve güvenlik hizmetlerine kadar hemen her alanda çok önemli yatırımlar yaptık. Bölgemizdeki yatırımları, uzun yıllar boyunca OSB’mizin yükünü çekecek, ihtiyacını karşılayacak şekilde yapıyoruz. Biz bu yatırımları yaparken sanayicilerimizin önemli başarılar elde etmesi de bizlere mutluluk veriyor. Şehrimizi ve ülkemizi daha ileriye götürmek için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz” dedi.

Bakan Yardımcısı Çoştu, Konya sanayisinden övgüyle bahsetti

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Zekeriya Çoştu ise Konya sanayisinden övgüyle bahsederek Konya Organize Sanayi Bölgesi’nin büyük bir şehir hüviyetinde olduğunu söyledi. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın çalışmaları hakkında sanayicilere bilgiler veren Bakan Yardımcısı Çoştu, “Türkiye güçlü bir üretim ülkesi haline geldi. Türkiye ekonomisini büyük ölçüde sanayiye dayandırmış durumda. Biz sanayi üretimini gerçekleştirirken orta yüksek ve yüksek teknoloji sektörlerine yönlendirmemiz ve mevcut üretimlerimizle mümkün olduğu kadar katma değeri arttırmamız gerekiyor” İfadelerini kullandı.

Toplantı sanayicilerin görüş ve taleplerinin ardından sona erdi.