Bu web sitesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitemizde en iyi deneyimleri yaşamanız için çerezleri kullanır.

Reddet Kabul Et
Sanayi Hizmetleri Müdürlüğü

SANAYİ HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

ARGETÜRK

ArGe-Turk1.jpg (22 KB)

Anadolu Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Ortak İletişim ve İşbirliği Ağı (ARGETÜRK), Konya Sanayi Odası tarafından, Konya'da Ar-Ge ve tasarım çalışmalarına öncülük etmek, üniversiteler ve kamu arasında bilgi, iletişim ve iş birliği ağı oluşturmak amacıyla19.10.2020 tarihinde kurulmuştur.

Ağın Amacı:

  • Ar-Ge ve Tasarım merkezleri ile üniversiteler ve kamu arasında bilgi, iletişim ve iş birliği ağı oluşturmak,
  • Ar-Ge ve tasarım merkezleri arasında iş birliğinin artırılmasına katkıda bulunmak,
  • Ar-Ge ve Tasarım merkezleri yönetim süreçleriyle ilgili yaşanan problemler konusunda üyelerin, ağın diğer üyelerinin bilgi ve tecrübelerinden istifade etmesini sağlamak,
  • Ar-Ge uygulamaları ve mevzuatı konularında eksiklikleri ve ihtiyaçları belirlemek, bu konuda mevzuat değişikliği yapılması için girişimlerde bulunmak.
  • Ar-Ge ve tasarım merkezi yönetici ve çalışanlarının niteliklerinin artırılmasına yönelik gerekli eğitim, kurslar, seminerler, paneller, konferanslar ve sertifika programlarını talepleri de dikkate alarak düzenlemek.
  • Fikri ve sınai mülkiyet kapasitelerini artırmak, üyeler ile TGB’lerde faaliyet gösteren şirketlerin proje bazlı iş birlikleri yapmasını sağlamak olarak belirlenmiştir.

Konya Sanayi Odası öncülüğünde kurulan platformun Yürütme Kurulu Başkanı Konya Sanayi Odası Eski Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil’dir.

ARGETÜRK Anadolu Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Ortak İletişim ve İşbirliği Ağı üyelik ve başvuru için zyilmaz@kso.org.tr mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.