Sanayi Çalışanlarına Konya Sanayi Odası Öncülüğünde Covid-19 Tarama Testleri Başlamıştır

Sayın Üyemiz;

Konya Sanayi Odası’nın koordinasyonunda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı iş birliğiyle Konya sanayi tesislerinde çalışanlara yönelik koronavirüs (Covid-19) tarama testleri başlatılmıştır. Test programı damar yolundan kan alınması yöntemi ile yapılacaktır.

Covid-19 test talebi oluşturmak isteyen firmalarımızın öncelikle linkte yer alan başvuru formunu eksiksiz olarak doldurması gerekmektedir.(başvuru için: pandemi.kso.org.tr).  Daha sonra Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen kişi başı 20 TL+KDV test ücretinin belirtilen hesaplara yatırılması gerekmektedir. Ücretin yatırıldığını gösterir dekont ve belirtilen şablona göre oluşturulan personel listesi destek@kso.org.tr adresine mail olarak gönderilmelidir.

Başvuru sırasına göre numune alma tarihi belirlenerek firma yetkili personeline bildirilecektir. Firma yetkilisinin Odamızca gönderilecek şartlara göre numune alma ortamını oluşturması gerekmektedir. Belirtilen tarihte numune alma ekibi firmaya yönlendirilecek olup, alınan numuneler tarafımızca Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilen laboratuara teslim edilecektir. Test sonuçları formda bildirilen firma yetkilisine bildirilecektir.

Bu süreçte bütün işlemler online olarak yapılacak olup elden başvuru alınmayacaktır. Bilgi ve diğer yazışmalar için destek@kso.org.tr mail adresi kullanılacaktır. 2510670 ve 05337634913 numaralı telefonlardan da bilgi alınabilecektir.

Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.

Saygılarımızla,

Konya Sanayi Odası

Başkanlığı

Online Başvuru Formuna Ulaşmak İçin Tıklayınız...