Konya Sanayi Odası, sanayicilerin taleplerini TOBB’a iletti

Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü, küresel salgın ilan edilen ve ülkemizde de görülen Koronavirüs (Kovit-19) hakkında yaptığı açıklamada, şu an için sanayi üretimini sekteye uğratacak olağan üstü bir durum ile karşılaşmadıklarını ancak iş dünyasında yaşanan bazı aksaklıkları da bir rapor haline getirerek TOBB’a ilettiklerini söyledi.

Konya Sanayi Odası olarak devletin aldığı önlemlerle ilgili üyelerini sürekli olarak bilgilendirdiklerini belirten Kütükcü, “Elbette içinde bulunduğumuz süreç, iş dünyamızı da etkiliyor. Ancak şu an için fabrikalarımızda üretimi olumsuz etkileyecek olumsuz bir tablo ile karşı karşıya değiliz. Bu konuda panik yapmadan, ama tedbiri de öne çıkarak hareket etmek zorundayız. Devletimizin aldığı tedbirlerle birlikte bu süreci en kısa zamanda atlatacağımıza inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kütükcü, açıklamasında Konyalı sanayicilerin Koronavirüs salgınının etkisiyle ticari hayatta yaşadıkları zorlukları bir rapor haline getirdiklerini, sipariş iptalleri, ödemelerde yaşanan sıkıntılar gibi bazı konuların yer aldığı bu raporu ilgili bakanlıklara iletilmek üzere TOBB’a gönderdiklerini sözlerine ekledi.