2008 Yılı İşgücü Piyasası Bilgileri Anketi

Ülkemizde yaklaşık 2 buçuk milyon işsiz bulunurken, işverenlerimiz ise aradığı nitelikte işgücü bulamamaktadır. Maalesef işsizlerimiz işverenlerin aradığı nitelik ve beceride değildirler. Bu sorunun çözümü için işsizlerin niteliklerini bilmenin yanında işverenlerin hangi mesleklerde ve hangi niteliklerde elemana ihtiyacı olduğunu bilmek oldukça önemlidir. Bu bağlamda işsizliğin önlenmesine yardımcı olmak, işverenlerin ihtiyaç duydukları mesleklerde ve nitelikte elemanları işgücü piyasasında kolayca bulabilmesini sağlamak için işgücü piyasası analiz çalışmalarına, dolayısıyla da bu ankete ihtiyaç vardır.

İşgücü piyasasında ihtiyaç duyulan meslekleri belirlemek, önümüzdeki dönemlerde istihdam artışı veya azalışı beklenen meslekleri tespit etmek, İşgücü piyasasında meydana gelen değişme ve gelişmeleri izleyerek, bu değişim ve gelişmelerin işgücü ihtiyacı üzerindeki etkisini ortaya çıkartmak ve alınması gerekli önlemleri belirlemek amacıyla Türkiye İş Kurumu ve Sosyal Paydaşlarca 2008 yılında 4 soruluk bir “İşgücü Piyasası Bilgileri Anketi” uygulanmasına karar verilmiştir.

Bu çalışmanın hedefine ulaşabilmesi için anketin doğru, ve eksiksiz bir şekilde 15 Kasım 2008 tarihine kadar doldurulmasını rica eder, hayırlı işler dileriz.

Konya Sanayi Odası Başkanlığı

Not: Anket doldururken karşılaştığınız sorunlar için 180 nolu telefonu arayabilirsiniz.

Anket Adresi:http://anket.iskur.gov.tr