Tam Kapanma Dönemi Sokağa Çıkma Kısıtlaması Hakkında

Sayın Üyemiz;

İl Hıfzıssıhha kurulumuzun 27.04.2021 tarih ve 17 sayılı kararı ile, haftaiçi ve haftasonu aralıksız olarak, 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’dan itibaren 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar sürecek olan tam kapanma uygulanmasına karar verilmiştir.

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak günlerde üretim, imalat, tedarik ve lojistik zincirlerinin aksamaması, sağlık, tarım ve orman faaliyetlerinin sürekliliğini sağlamak amacıyla Ek’te belirtilen yerler ve kişilerin kısıtlamadan muaf tutulmasına karar verilmiştir.

Sokağa çıkma kısıtlamasına yönelik tanınan muafiyetler, 14.12.2020 tarih ve 20799 sayılı İçişleri Bakanlığı Genelgesinde açıkça belirtildiği şekilde muafiyet nedeni ve buna bağlı olarak zaman ve güzergâh ile sınırlı olup, aksi durumlar muafiyetlerin kötüye kullanımı olarak görülerek idari/adli yaptırımlar uygulanacaktır.
27.04.2021 Tarihli 17 Nolu Konya İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul Kararına ulaşmak için tıklayınız.

ÜYELERİMİZİN DİKKAT ETMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Konya Valiliği ile yapılan görüşmeler neticesinde sokağa çıkma kısıtlamasının bulunduğu zamanlarda tüm işletmelerimiz;

  •    Vergi levhası fotokopisi veya Sanayi Sicil Belgesi
  •    SGK Hizmet Dökümü listesi veya Firma personel listesi(TC kimlik no’lu ve kaşeli)

ile çalışmalarına devam edebileceklerdir. Belirtilen belgelerin servis araçlarında hazır bulundurulmalı, ihtiyaç durumunda güvenlik birimlerine ibraz edilmelidir. Servis aracı dışında ise aynı belgeler her araç için hazır bulundurulmalıdır.

NOT: Çalışma muafiyeti kapsamında düzenlenecek izin belgesinin, çalışanın ikametinden işyerine olan güzergahı kapsayacak şekilde olması gerekmektedir.

Bilgilerinizi rica ederiz.

Saygılarımızla

Konya Sanayi Odası

Başkanlığı