İzmir Dikili Tarıma Dayalı İhtisas Sera OSB Hk.

Sayın Üyemiz,

İzmir Dikili Tarıma Dayalı İhtisas Sera Organize Sanayi Müdürlüğü’nden alınan yazıda; İzmir Dikili Tarıma Dayalı İhtisas Sera OSB’nin tüzel kişilik kazandığı belirtilmektedir.

Bahsi geçen yazının devamında; “İzmir Valiliği Dikili Belediyesi, İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Ticaret Borsası, Ege İhracatçı Birlikleri ve Bergama Ticaret Odası ortaklığında, Dikili Tarıma Dayalı İhtisas Sera Organize Sanayi Bölgesi (Dikili TDİOSB) 07.11.2019 tarihi itibariyle tüzel kişilik kazanarak resmen kurulmuştur.

Dikili TDİOSB ile seralarda kullanılacak ileri teknolojik uygulamalar ile tarımsal üretimde kalite ve verimliliğin arttırılması, başta su ve enerji olmak üzere kaynakların etkin kullanımı, maliyetlerin düşürülmesi, güvenli gıda arzının sağlanması, izlenebilirlik gibi pek çok avantaj sağlanarak tarımda katma değer arttırılacak ve sürdürülebilir üretimin yanı sıra tarım sanayi entegrasyonu da sağlanacaktır.

Dikili Tarıma Dayalı İhtisas Sera Organize Sanayi Bölgesi, Türkiye ve Avrupa’nın en büyük modern sera kümelenme bölgesi özelliğini taşımaktadır. Dikili TDİOSB, modem tarım tesisleri, yenilenebilir enerji sistemleri ve geniş alanlara yayılan yeşil alanları ile birlikte tam entegre yeşil TDİOSB projesi olduğu belirtilmektedir.

Yatırım yapmak isteyen üyelerimiz Dikili TDİOSB’ nin sağladığı avantajlara ilişkin detaylı bilgiye aşağıda verilen web sayfası, sunum dosyası veya videosundan ulaşabilirler.

Web Sitesi: www.dikilitdiosb.org.tr

Sunum: http://www.dikilitdiosb.org.tr/download/proje-tanitim-sunumu/

Video: https://www.youtube.com/channel/UC5j14F7jfBesij275TcLFnw

Detaylı bilgi için;

info@dikilitdiosb.org.tr

Tel: +90 232 455-2920

Saygılarımızla

Konya Sanayi Odası

Başkanlığı