EURASIA RAIL FUARI

EURASIA RAIL FUARI

 

03-05 Mart 2021

 

 

 Sayın Üyemiz;

 

Eurasia Rail Fuarı’ndan alınan bir yazıda, Uluslar arası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı-Eurasia Rail’in, 2011 yılından günümüze ülkemizin sürdürülebilir kalkınma hamlelerinin en önemli halkalarından olan ve yerli projelerle gelişmeye devam eden demiryolu sektörüne yönelik olarak Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları(TCDD) eriştiği imkân ve kabiliyetlerinin diğer ülkelerle paylaşıldığı demiryolu ve sanayileşme yolunda ülkemiz tarafından kat edilen mesafenin yansıtıldığı en etkin platformlarından biri olduğu belirtilmektedir.

 

Yazıda, TCDD resmi desteğinde Hyve Fuarcılık A.Ş. tarafından düzenlenen Euasia Rail’in, demiryolu ve hafif raylı sistem sektörüne ait en son ürün, hizmet ve teknolojilerini sektör profesyonelleriyle buluşturmaya devam ettiği, üreticilerimizin rekabet gücünü ve yenilik kapasitesini artırmalarına dolaylı destek sağladığı, firmaların ulusal ve uluslar arası düzeyde etki ve etkinliklerini geliştiren önemli bir konumlama ve iş geliştirme mecrası olmayı başardığı ifade edilmektedir.

 

Bu Kapsamda; Eurasia Rail’in 9’uncusunun 03-05 Mart 2021 tarihleri arasında Konya’da düzenlenmesi konusunda TCDD Genel Müdürlüğü ve Konya Büyükşehir Belediyesi arasında 02 Ekim 2019 Çarşamba günü protokol imzalanmıştır. Uluslar arası Fuarlar Birliği’nden (UFI) onaylı olan Eurasia Rail 5174 sayılı Kanun gereğince TOBB denetiminde iki yılda bir düzenlenmektedir. Nisan 2019 ayında İzmir’de 8’incisi gerçekleştirilen Eurasia Rail 2019 Fuar Sonuç Raporu ekte sunulmaktadır.

 

Eurasia Rail 2021, TCDD ve Konya Büyükşehir Belediyesinin resmi destekleriyle, özellikle yerli sektör temsilcilerimizin ürünlerini dış pazarlara tanıtması, yeni satış kanalları geliştirilmesi, yerli ve uluslar arası firmalarla ortaklıklar kurması ve tedarikçiler ile buluşması, yerli ve yabancı alım heyetleri, devlet yetkilileri ile doğrudan görüşme imkânı sunması özellikleriyle önemli fırsatlar sunmaktadır.

 

Söz konusu fuarla ilgili ayrıntılı bilgiye www.eurasiarail.eu web sitesinden ulaşılabilmekte olup, irtibat noktası aşağıda yer almaktadır.

 

Saygılarımızla,

 

KONYA SANAYİ ODASI

BAŞKANLIĞI

 

İrtibat Noktası

Berk Tanyeli, MA-HRDE

Tel:    +90 212 291 83 10 dahili:3145

Mob: +90 0532 695 98 83

E-mail/Skype: berk.tanyeli@hyvde.group

 

 

Detaylı Bilgi İçin Konya Sanayi Odası-Dış Ekonomik İlişkiler ve Projeler Koordinatörlüğü

Tel   : +90 332 251 06 70  - 144 – Hakan Cura 
Faks: +90 332 248 93 51  - mail: hcura@kso.org.tr

Dosyalar