COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLER ZİRVESİ

COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLER ZİRVESİ

19-20-21 EYLÜL  2019

 

Sayın Üyemiz;

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan yazıda, 2017 yılında yaklaşık 15.000 kişinin katılımıyla Ankara Ticaret Odası tarafından “Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi” düzenlendiği belirtilmektedir. Bahse konu zirve kapsamında konferans ve çeşitli konularda eğitim kampları düzenlenerek coğrafi işaretler tüm boyutlarıyla ele alınmış, coğrafi işaretli ürünler sergilenerek ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilmiştir.

 

Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi’nin ikincisi, “Anadolu’dan Dünyaya” temasıyla 19-20-21 Eylül 2019 tarihlerinde, Ankara Ticaret Odası Congresium International Convention & Exhibiton Center’da düzenlenecektir.

 

Söz konusu zirvede üreticiler, coğrafi işaretler ile ilgili çalışmalar yürüten kamu, özel ve sivil toplum kuruluşları ile kanaat önderleri gibi tüm paydaşların tecrübe ve görüşlerinin paylaşılacağı bir “Konferans Programı” düzenlenecektir. Zirve aynı zamanda, ürünlerini tanıtmak ve ticari işbirlikleri kurmak isteyen katılımcılar için “Coğrafi İşaretler İhtisas Fuarı”, yerli ve yabancı uluslararası alım heyetleri ile “İkili İş Görüşmeleri (B2B Görüşmeler)” ve “Eğitim Programları” gibi imkanlar da sunulmaktadır.

 

Ayrıntılı bilgi için Ankara Ticaret Odası (Hira ÇOMOĞLU – Tel: 0532 291 8440, Yaprak ULAŞER – Tel: 0532 159 6936 ve Merve Gözde BACI – Tel: 0312 201 8362) ile temasa geçilmesi gerekmektedir.

 

Yukarıdaki hususlarla birlikte Zirve kapsamındaki konferans programı, eğitim ve çalıştaylara katılım ücretsiz olup bu etkinliklere katılımda bulunacaklar için Zirve’nin web sitesi olan www.cografiisaretlerzirvesi.com üzerinden online kayıt işlemi gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

 

Zirve’de yapılması planlanan ikili iş görüşmelerine katılım sağlayacak perakende firmalar-üretici ve çatı kuruluşların doldurulacağı formalar ekte sunulmaktadır.

 

Bilgilerinize rica ederiz.

 

Saygılarımızla,

 

KONYA SANAYİ ODASI

BAŞKANLIĞI

Dosyalar