HİNDİSTAN'IN KERALA EYALETİNDE ENTEGRE SU TAŞIMACILIĞI SİSTEMİ İHALESİ HK.

 HİNDİSTAN'IN KERALA EYALETİNDE ENTEGRE SU TAŞIMACILIĞI SİSTEMİ İHALESİ HK.

 

Sayın Üyemiz;

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden Odamıza gelen Dışişleri Bakanlığı’nın yazısına atfen;  Hindistan'ın Kerala eyaletinde yerleşik ve merkezi hükumet ile eyalet hükumetinin ortak girişimi olan Kochi Metro Rail Ltd. isimli şirket tarafından Entegre Su Taşımacılığı Sistemi ihalesinin açıldığı belirtilmektedir.

Yazıoda devamla, söz konusu ihale duyurusunda; Kerala eyaleti açıklarındaki tüm adaların anakaraya bağlantısını sağlayacak Entegre Su Taşımacılığı Sistemi tesis edilmesine yönelik çalışmalar çerçevesinde 4 adet acil durum müdahale maksatlı deniz taşıtının satın alımınının planlandığı, bu amaçla yabancı katılımcıların söz konusu deniz taşıtlarının imalatına davet edilmesinin öngörüldüğü, bu çerçevede mektup içeriğinde yer alan web sitelerindeki "Yeterlilik Belgesi"nde belirtilen şartları taşıyan yabancı şirketlerin anılan ihaleye katılabilecekleri belirtilmektedir.

Son başvuru tarihi 15 Mayıs 2019 olan ihale duyurusuna Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği web sayfası (www.tobb.org.tr) “Hizmetler” başlığı altındaki “Uluslararası iş İmkanları/Yurtdışı Etkinlikler” bölümünden ulaşılabilmektedir

 

Bilgilerinize rica ederiz.

 

Saygılarımızla,

 

KONYA SANAYİ ODASI

BAŞKANLIĞI