English
  
 
Facebook Twitter
 
T.C Mevlana Kalkınma Ajansı   T.C. Kalkınma Bakanlığı   TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
 
 

 
 
 
 
Sıkça Sorulan Sorular
Kapasite raporu alabilmek için firma en az kaç işçi çalıştırıyor olmalıdır?
Merkezi Konya’da olup muharrik kuvvet kullanan ve üretimde çalışan (ortaklar hariç) en az 10 işçisi bulunan firmalar kapasite raporu alabilir. 5174 sayılı TOBB Kanununun yürürlüğe girmesinden önce Odamıza kayıtlı olan ve işçi sayısı 10 kişinin altında bulunan sanayi kuruluşlarının Odamızdaki kayıtları devam edecek ve bu kuruluşların Kapasite raporları Odamız tarafından düzenlenecektir.

İşyeri adresi değiştiğinde ne yapılmalıdır?
İşyeri adresi değiştiği zaman Kapasite Raporu iptal edilir ve yeni adresin Konya Sanayi Odası Sicil ve Kapasite Servislerine bildirilmesi gereklidir. Yeni adres için yeni Kapasite Raporu müracaatı yapılır.

Konya İl Ticaret Sicil Memurluğunca verilen nevi ve unvan değişikliğinde ne yapılmalıdır?
Konya Sanayi Odası Sicil Servisi’nce firma bilgilerine ait bu değişiklikler servisimize bildirildikten sonra mevcut rapordaki işyeri adresi değişmemişse, makina parkı muhafaza ediliyorsa yürürlükteki kapasite raporu üzerinde değişiklikler yapılır, aksi halde yenilenmesi için müracaat edilir. Yeni ticaret sicil no'su verilmişse rapor yenilenir.

Kapasite raporu neden iptal edilir?
Kapasite raporunda kapasitesi hesaplanmış makinalardan bir kısmı veya tümü satılmış veya başka bir firmaya kiralanmışsa, işyeri adresi değişikliği olmuşsa, işyeri kapanmışsa kapasite raporu iptal edilir.

Kapasite raporuna mamul veya hammadde ilave ettirmek için ne yapılmalıdır?
Rapor yeni düzenlenmiş ve 5 günlük mutabakat sürecinde ise, firma müracaatı Eksper heyetince incelenerek uygun görüldüğü taktirde ilave edilir. Odalar Birliğince onaylanmış rapora bu gibi ilaveler yapılamaz.

Henüz süresi dolmamış kapasite raporuna yeni bir ürün, hammadde veya yeni bir makina ilave etmek için ne yapılmalıdır?
Kapasite raporu yenilenecektir.

Kapasite raporunun hazır olduğu bilgisi nereden alınır?
251 06 70 / 105 numaraları arayınız.

KSO'ya nasıl üye olurum?
Konya Sanayi Odası Sicil Servisine , Konya Ticaret Sicil Memurluğu'nca tescili yapılan sanayicilerin başvurusuyla başlayan işlemler çerçevesinde istenilen belgeler şunlardır; "Üyelik Başvuru Formu, Sınai Hüviyet Beyannamesi, Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi, İmza Sirküleri - İmza Beyannamesi, Fotoğraflı Nüfus Suretleri veya Nüfus Cüzdan Fotokopileri, İşyeri Tapu - Kira Kontratı Fotokopisi, Makine Alış Fatura Fotokopileri, Bilanço, SSK Prim Bildirgeleri"

 
 
 
 
Üye Firmalar
Firma Girişi
 
  Etkinlik Takvimi
Yıllık Etkinlik Takvimi »
 
  ONLİNE İŞLEMLER
  • TOBB SANAYİ VERİTABANI
    TİCARET SİCİL GAZETESİ
    SERMAYE VE EMTİYA PİYASALARI
    Türk İhracatçılar Rehberi
    Yurt dışı İhale duyuruları
 
  Tanıtım Filmi
 
  Bilgi Edinme
 
 
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği " KSO WEB SİTESİNİN YENİDEN YAPILANDIRILMASI” " Projesi kapsamında hazırlanmıştır. Konya Sanayi Odası 1.Organize Sanayi Bölgesi İstikamet Cad No 2 Selçuklu KONYA Tel: +90 332 251 06 70 Faks: +90 332 248 93 51 E-Posta: kso@kso.org.tr

İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Sanayi Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.