English
  
 
Facebook Twitter
 
T.C Mevlana Kalkınma Ajansı   T.C. Kalkınma Bakanlığı   TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
 
 

 
 
 
 
KSO ve OSBÜK Başkanı Kütükcü’den yeni yıl mesajı

31.12.2018

Konya Sanayi Odası (KSO) ve Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, yeni yıl dolayısıyla yayımladığı mesajında, 2019’un tüm insanlık için huzur, bereket ve başarı getirmesini diledi.

2018 yılının başta ekonomi olmak üzere her alanda bir mücadele yılı olduğunun altını çizen Kütükcü, “2018 yılı küresel ekonomideki şartlar, ülkemize yönelik kur saldırıları ve sanayimizin bazı yapısal sorunlarından dolayı zor bir yıl oldu. Özellikle ara mallarında ithalata bağımlılığımızın yüksek olması, kurdaki yükselmeden dolayı üreticilerin maliyetini de artırdı. Bu da beraberinde enflasyonu getirdi. Ancak son dönemde ekonomide bir dengelenme süreci yaşandığını memnuniyetle görüyoruz. İnşallah Türkiye, yaşadığı tüm olumsuzluklardan ders çıkararak, sanayi üretimini ve üreticiyi güçlü bir şekilde destekleyerek, hayata geçirdiği reformlarla yeni başarı hikayeleri yazacaktır. Türkiye’yi daha fazla üreten, daha fazla ihracat yapan ve daha fazla refah üreten bir ülke haline getirebilmek için azimle, hiçbir zorluktan yılmadan çalışıyoruz. Türk iş dünyası olarak dün olduğu gibi, bugün de, yarın da ülkemizin geleceğine inanıyoruz, güveniyoruz.  

Zor ve mücadele dolu bir yılı geride bırakırken, 2019’un tüm insanlık için huzur içinde bir yıl olmasını temenni ediyor, yeni yılın başarılarla dolu bir yıl olmasını diliyorum.”

 

 
 
 
Üye Firmalar
Firma Girişi
 
  Etkinlik Takvimi
Yıllık Etkinlik Takvimi »
 
  ONLİNE İŞLEMLER
  • TOBB SANAYİ VERİTABANI
    TİCARET SİCİL GAZETESİ
    SERMAYE VE EMTİYA PİYASALARI
    Türk İhracatçılar Rehberi
    Yurt dışı İhale duyuruları
 
  Tanıtım Filmi
 
  Bilgi Edinme
 
 
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği " KSO WEB SİTESİNİN YENİDEN YAPILANDIRILMASI” " Projesi kapsamında hazırlanmıştır. Konya Sanayi Odası 1.Organize Sanayi Bölgesi İstikamet Cad No 2 Selçuklu KONYA Tel: +90 332 251 06 70 Faks: +90 332 248 93 51 E-Posta: kso@kso.org.tr

İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Sanayi Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.