English
  
 
Facebook Twitter
 
T.C Mevlana Kalkınma Ajansı   T.C. Kalkınma Bakanlığı   TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
 
 

 
 
 
 
Savunmanın kalbi Konya’da atacak

24.09.2018

Konya Sanayi Odası iki yılda bir düzenlediği savunma sanayi zirvelerinin 3.sünü 2-3 Ekim’de gerçekleştirecek. Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü, Selçuklu Kongre Merkezi’nde 2 Ekim’de başlayacak zirveye sektörün önemli aktörleri Aselsan, Havelsan, Roketsan, MKEK gibi firmaların katılacağını duyurdu.

Konya 3. Savunma Sanayi Zirvesi ve Tedarikçi Günleri’nde yerli üretim silah ve diğer malzemelerin de sergileneceğini söyleyen Kütükcü, savunma sanayinin Konya için çok önemli olduğunu ifade ederek, şunları söyledi: “Konya Sanayi Odası olarak savunma sanayi ile ilgili, sektörün önünü açacak, sektöre yeni ufuklar kazandıracak önemli organizasyonlar düzenliyoruz. Daha önce Aselsan, Roketsan, FNSS, MKEK, 56. Bakım Fabrika Müdürlüğü, Savunma Sanayi Başkanlığı gibi kurumlarımızı sanayicilerimizle birlikte ziyaret ederek, sanayicilerimizin yeni işbirlikleri kurmalarına katkıda bulunduk.  Ayrıca Konya’da 2014 ve 2017 yıllarında düzenlediğimiz iki ayrı savunma sanayi zirvesiyle, Konya ve bölge sanayicilerimizin savunma sanayindeki gelişmeleri yakından görmelerini hedefledik. İnşallah 2-3 Ekim tarihlerinde de Savunma Sanayi Başkanlığımızın desteğiyle Konya 3. Savunma Sanayi Zirvesi ve Tedarikçi Günleri düzenleyeceğiz. Selçuklu Kongre Merkezi’ndeki bu zirve bir fuar havasında olacak.   Aselsan, Havelsan, Roketsan, MKEK’nın yanı sıra pek çok firmanın yer alacağı bu zirvede, firmalarımızın yerli ve milli üretimleri sergilenecek. İlgilenen tüm sanayicilerimizi burayı ziyaret etmeye davet ediyorum.”

Konya’nın savunma sanayindeki yerli projelerde yer alan bir şehir olduğunun da altını çizen Kütükcü, Türkiye’nin savunma sanayi ihracatında 5. sırada yer alan Konya’yı daha üst sıralara çıkarmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

 

 

 
 
 
Üye Firmalar
Firma Girişi
 
  Etkinlik Takvimi
Yıllık Etkinlik Takvimi »
 
  ONLİNE İŞLEMLER
  • TOBB SANAYİ VERİTABANI
    TİCARET SİCİL GAZETESİ
    SERMAYE VE EMTİYA PİYASALARI
    Türk İhracatçılar Rehberi
    Yurt dışı İhale duyuruları
 
  Tanıtım Filmi
 
  Bilgi Edinme
 
 
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği " KSO WEB SİTESİNİN YENİDEN YAPILANDIRILMASI” " Projesi kapsamında hazırlanmıştır. Konya Sanayi Odası 1.Organize Sanayi Bölgesi İstikamet Cad No 2 Selçuklu KONYA Tel: +90 332 251 06 70 Faks: +90 332 248 93 51 E-Posta: kso@kso.org.tr

İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Sanayi Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.