English
  
 
Facebook Twitter
 
T.C Mevlana Kalkınma Ajansı   T.C. Kalkınma Bakanlığı   TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
 
 

 
 
 
 
Konya OSB’de 5. kısmın tahsisleri gerçekleştirildi

16.09.2018

Konya Organize Sanayi Bölgesi’nin 5. kısım genişleme alanında arsa tahsisleri yapıldı. Noter huzurunda çekilen kuralarla bölgedeki 132 sanayi parselinin tahsisi gerçekleştirildi. Mehmet Tuza Pakpen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, sanayicilerin yoğun katılımıyla yapılan tahsis töreninde konuşan Konya Sanayi Odası ve Konya Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Memiş Kütükcü, bölgeye ilgilerinden dolayı Konyalı sanayicilere teşekkür ederek, “Konyalı sanayicilerimiz, müteşebbislerimiz ülkesinin geleceğine güveniyor” dedi. 

Kütükcü, Türkiye ekonomisinin gerek kurdaki istikrarsızlık gerekse politik sebeplerden dolayı dalgalanmalar yaşadığı bu dönemde, Konyalı müteşebbislerin Konya OSB’den yoğun arsa talebinde bulunmalarının ülke adına gurur verici olduğunu vurgulayarak, “Konya her dönemde ülkesine pozitif katkı veren bir sanayici profiline sahip oldu. Bu dönemde de üretimden asla vazgeçmeden sanayi üretimimizi güçlendirmek için çalışıyoruz. Konya OSB’mize olan yatırımcı talebi gerçekten çok önemli. Yatırımlarıyla, sağladıkları istihdamla ve ülke ekonomisine tüm katkılarıyla bu ülkenin kalkınmasına katkı veren tüm sanayici kardeşlerime teşekkür ediyorum. Biz Konyalı sanayiciler olarak umudumuzu asla kaybetmemeliyiz, kaybetmeyeceğiz. Motivasyonumuzu artırarak yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.

42 yılda 4 genişleme hamlesi

Konuşmasında Konya Organize Sanayi Bölgesi’nin gerek alt yapısıyla gerek sanayiciye verdiği hizmetlerle dünya standartlarını yakaladığını da anlatan Kütükcü, şunları söyledi: “Konya Organize Sanayi Bölgemiz 1976 yılında kurulmuş, 42 yıllık bir OSB. 42 yıllık süreçte, 4 ayrı arsa tahsisi yapmış, bu süreçlerin hepsini de sanayicilerimizin ve yöneticilerimizin sağduyusuyla başarıyla yönetmiş bir OSB’yiz. İlk arsa tahsisimizi kuruluşumuzdan 12 yıl sonra 1988 yılında yaptık. İkinci arsa tahsisimizi 1998 yılında yaptık, üçüncü arsa tahsisimizi ise 4. kısım genişleme alanımızda 2013 yılının sonunda gerçekleştirdik. Dördüncü arsa tahsisimizi de bugün gerçekleştiriyoruz. Konya OSB olarak yürüttüğümüz yoğun çalışmalarla daha önce 10-15 yıl olan tahsis süresini, 5 yıla kadar düşürerek sanayicilerimizin 5. bölgedeki talebini hızlı karşılamaya çalıştık. Şimdiden tüm sanayicilerimize hayırlı olmasını diliyorum. 5. kısımdan yer alamayan sanayicilerimiz de, inşallah yer seçimi sürecini yürüttüğümüz bölgemizin 6. genişleme kısmında yatırım yapma fırsatı bulur.”

Kütükcü,  konuşmasının sonunda Konya OSB’nin gelişmesine, uluslararası yatırım standartlarında bir OSB haline gelmesine emek veren bölgede görev yapmış tüm başkanlara, yönetim kurulu üyelerine, müteşebbis heyet üyelerine ve bölge çalışanlarına teşekkür etti. 

 

 
 
 
 
Üye Firmalar
Firma Girişi
 
  Etkinlik Takvimi
Yıllık Etkinlik Takvimi »
 
  ONLİNE İŞLEMLER
  • TOBB SANAYİ VERİTABANI
    TİCARET SİCİL GAZETESİ
    SERMAYE VE EMTİYA PİYASALARI
    Türk İhracatçılar Rehberi
    Yurt dışı İhale duyuruları
 
  Tanıtım Filmi
 
  Bilgi Edinme
 
 
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği " KSO WEB SİTESİNİN YENİDEN YAPILANDIRILMASI” " Projesi kapsamında hazırlanmıştır. Konya Sanayi Odası 1.Organize Sanayi Bölgesi İstikamet Cad No 2 Selçuklu KONYA Tel: +90 332 251 06 70 Faks: +90 332 248 93 51 E-Posta: kso@kso.org.tr

İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Sanayi Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.