English
  
 
Facebook Twitter
 
T.C Mevlana Kalkınma Ajansı   T.C. Kalkınma Bakanlığı   TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
 
 

 
 
 
 
KSO’dan üyelerine ucuz finansman desteği

02.04.2018

Başbakan Binali Yıldırım tarafından tanıtılan Nefes Kredisinden Konya Sanayi Odası üyeleri de yararlanacak. İzmir’de düzenlenen Nefes Kredisi imza törenine katılan Konya Sanayi Odası  Başkanı Memiş Kütükcü, TOBB öncülüğünde KGF’nin desteğiyle başlayan düşük faizli ikinci Nefes Kredisinden oda üyelerinin de Pazartesi gününden itibaren faydalanabileceğini müjdeledi.

Kütükcü, Konya Sanayi Odası olarak 2017 yılında hayata geçirilen ilk Nefes Kredisinde olduğu gibi,  ikinci Nefes Kredisine de finansman desteği sağladıklarını, böylece KSO üyelerinin aylık yüzde 0.99, yıllık yüzde 11.88 faiz oranlarıyla krediye piyasanın çok daha altında ulaşabileceklerini ifade ederek, “Türkiye’de ekonominin, üretimin can damarı olan KOBİ’lerimizin finansmana daha ucuz erişimini sağlamak için hayata geçirilen Nefes Kredileri ülkemizin büyümesi açısından son derece kritik öneme sahip.  Konya Sanayi Odası olarak, geçtiğimiz yıl ilki başlatılan birinci nefes kredisi üyelerimize 9.2 milyon lira düşük faizli kredi kullandırmıştık. Aynı şekilde ikinci nefes kredisine de oda olarak finansman desteği sağladık ve KOBİ’lerimizin yanında olduk. Üyelerimiz 2 Nisan Pazartesi günü itibariyle ikinci Nefes Kredisinden de faydalanabilecekler” dedi.

Nefes Kredisi nasıl kullanılacak?

Kütükcü, KSO üyesi sanayicilerin aylık 0,99 faiz ve 12 ay vade imkânı ile kullanabilecekleri Nefes Kredisiyle ilgili şu bilgileri paylaştı: “Krediden faydalanmak isteyen sanayicilerimizin ilk iş olarak KSO’dan Oda Kayıt Sureti almaları gerekiyor. 6 ay geri ödemesiz,  üst limiti 200 bin lira olan krediye sanayicilerimiz Ziraat Bankası ve  Halkbank aracılığıyla ulaşabilecekler. Kredi 12 eşit taksitli olacak. Yüzde 85’i Hazine destekli KGF kefaleti kapsamında olacak. Yani KOBİ’lerimizin teminat sıkıntısı da olmayacak.” 

 

 
 
 
 
Üye Firmalar
Firma Girişi
 
  Etkinlik Takvimi
Yıllık Etkinlik Takvimi »
 
  ONLİNE İŞLEMLER
  • TOBB SANAYİ VERİTABANI
    TİCARET SİCİL GAZETESİ
    SERMAYE VE EMTİYA PİYASALARI
    Türk İhracatçılar Rehberi
    Yurt dışı İhale duyuruları
 
  Tanıtım Filmi
 
  Bilgi Edinme
 
 
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği " KSO WEB SİTESİNİN YENİDEN YAPILANDIRILMASI” " Projesi kapsamında hazırlanmıştır. Konya Sanayi Odası 1.Organize Sanayi Bölgesi İstikamet Cad No 2 Selçuklu KONYA Tel: +90 332 251 06 70 Faks: +90 332 248 93 51 E-Posta: kso@kso.org.tr

İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Sanayi Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.