English
  
 
Facebook Twitter
 
T.C Mevlana Kalkınma Ajansı   T.C. Kalkınma Bakanlığı   TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
 
 

 
 
 
 
6 yıllık Ar-Ge çalışması, KSO ile Katar'a uzandı

13.02.2018

Konyalı bir girişimci 6 yıllık Ar-Ge çalışmasının meyvesini aldı. 6 yıl boyunca yoğun bir mesai ile çalışarak, piyasadaki en iyi temizlik ürünü olma hedefi ile yola çıkan Konyalı girişimci, ilk ihracatını da KSO'nun organizasyonuyla gittiği Katar'a gerçekleştirdi. Firma, yoğun Ar-Ge çalışmaları sonucu geliştirilen ürünü ile ithal ürünlerin önüne geçmeyi planlıyor.

Konya Sanayi Odası tarafından gerçekleştirilen yurt dışı fuar gezileri meyvelerini vermeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Katar'da düzenlenen Expo Turkey By Qatar 2018 Fuarına katılan ve temizlik ürünleri üreten Konyalı girişimci Tiryaki Grup, orada yaptığı görüşmeler sonucu Katar'a ilk ihracatını gerçekleştirdi.

Firmaya hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Konya Sanayi Odası Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Memiş Kütükcü, firma yöneticisi Muhammet Barış Sütcü ve ekibini gösterdikleri girişimcilik örneğinden dolayı tebrik etti. KSO'nun organizasyonuyla yapılan fuar gezisinde yeni iş bağlantılarının oluşmasının önemli olduğunu ve bunun kendilerini son derece memnun ettiğini ifade eden Kütükcü, "Sizin gerçekleştirmiş olduğunuz bu ihracat gibi başarılı sonuçları görmek bizleri son derece mutlu etti. Sizin bir girişimci olarak bu ziyarete katılmanız ve orada yeni iş bağlantıları gerçekleştirmeniz, bu ziyaretin somut meyvesi olarak bizim çalışmalarımızı anlamlandırıyor. Bu başarılı örnek, yeni girişimci adaylarına da güzel bir teşvik olacaktır" dedi.

Sabır ayrıcalıklı kılar

Yakalanan başarı ivmesinin artarak devam etmesini temenni ettiklerini söyleyen Kütükcü, firmanın yaptığı 6 yıllık Ar-Ge çalışmasının önemli olduğunu, bu sürecin işletmelerin en kritik süreçlerinden biri olduğunu dile getirdi. Yeni girişimcilerin sabır göstermesinin onları ayrıcalıklı kılacağını da aktaran Kütükcü, "İnşallah bu başarı artan bir ivme ile devam eder. Siz çalıştığınız zaman mutlaka başarı var. Ürün ortaya çıkıncaya kadar ki zamanda gösterilen sabır, son derece kritik bir eşik. Bunu göstermiş olmanız sizin ayrıcalığınız. Bu özelliğinizi kaybetmeyin" şeklinde konuştu.

Dünyanın en iyisini üretiyoruz

Firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Barış Sütcü de, Konya Sanayi Odası’na ve Başkan Kütükcü’ye tüm destek ve katkılarından dolayı teşekkür etti. KSO’nun Katar organizasyonundan önemli kazanımlar elde ettiklerini belirten Sütcü, Katar ziyaretinin kendileri için çok önemli olduğunu, buraya yapılan ihracatın devamlı olacağına inandıklarını aktardı. Katar'ın ardından yeni ihracat pazarları için de çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Sütcü, şunları söyledi: "Biz bu işe 7 yıl önce başladık. Bunun 6 yılı Ar-Ge çalışmaları ile geçti. Yoğun mesai ile çalışmamızı tamamladık. Bizim hedefimiz, temizlik ürünü üretmek değil, piyasadaki en kaliteli temizlik ürününü yapmaktı. O yüzden bu kadar uğraştık. Bizim üretmekten başka çaremiz yok. Buna inandık. Ürünümüz, ithal ürünlerden daha başarılı performans ortaya koydu. İnşallah bu ürün ithalatı da bitirecektir." Sütcü, Sitrett markası ile pazara sundukları ürünlerinin yağ, kir ve leke temizliğinde dünyanın en kaliteli ürünü olduğunu da sözlerine ekledi.

Ziyaretin ardından üretim tesisini gezen KSO Başkanı Kütükcü, burada incelemelerde bulundu.

 

 
 
 
 
Üye Firmalar
Firma Girişi
 
  Etkinlik Takvimi
Yıllık Etkinlik Takvimi »
 
  ONLİNE İŞLEMLER
  • TOBB SANAYİ VERİTABANI
    TİCARET SİCİL GAZETESİ
    SERMAYE VE EMTİYA PİYASALARI
    Türk İhracatçılar Rehberi
    Yurt dışı İhale duyuruları
 
  Tanıtım Filmi
 
  Bilgi Edinme
 
 
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği " KSO WEB SİTESİNİN YENİDEN YAPILANDIRILMASI” " Projesi kapsamında hazırlanmıştır. Konya Sanayi Odası 1.Organize Sanayi Bölgesi İstikamet Cad No 2 Selçuklu KONYA Tel: +90 332 251 06 70 Faks: +90 332 248 93 51 E-Posta: kso@kso.org.tr

İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Sanayi Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.