English
  
 
Facebook Twitter
 
T.C Mevlana Kalkınma Ajansı   T.C. Kalkınma Bakanlığı   TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
 
 

 
 
 
 
Konyalı sanayiciler SANTEK-2017 Fuarı'nı gezdi

09.11.2017

Konya Sanayi Odası (KSO) düzenlediği fuar organizasyonlarına bir yenisini daha ekledi. Konyalı sanayiciler, KSO'nun organizasyonuyla SANTEK-2017 (4. Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı)'nda inceleme gezisinde bulundu. Kocaeli'de yapılan fuara katılan Konyalı firma temsilcileri, Balkanlar, Rusya ve İsrail'den gelen firmalar ile ikili iş görüşmesi yapma fırsatı elde ederken, Hyundai Assan Otomotiv Sanayi'nin üretim tesislerini gezip, tedarikçi buluşmalarına katıldılar.

Fuar gezisi ile ilgili bilgi veren Konya Sanayi Odası Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Memiş Kütükcü, oda olarak hem yurt içinde hem yurt dışında birçok fuar organizasyonuna Konyalı sanayicilerin katılımını sağlamayı amaçladıklarını ifade etti. Fuarların şehrin ihracatına önemli katkısı olduğunu ve bu fuarlarda ikili iş görüşmeleri organize etmeye önem verdiklerini aktaran Kütükcü, SANTEK-2017 Fuarı'na da Konya'dan 12 firma temsilcisinin katıldığını, bu firmaların 45 ikili iş görüşmesi gerçekleştirdiğini söyledi.

Yeni işbirlikleri sağlayacak

Kütükcü, "Odamız tarafından düzenlenen ve iki gün boyunca devam eden fuar ziyaretleri firmalarımız tarafından çok verimli geçti. Bu geziye katılan firma temsilcilerimiz, ikili iş görüşmeleri etkinliğine katılarak burada Balkanlar'dan, Rusya'dan ve İsrail'den gelen firmalar ile görüşme olanağı elde ettiler. Bu kapsamda Konyalı 12 firma temsilcimiz 45 ikili iş görüşmesi gerçekleştirdi. Bu görüşmeler İnşallah hem firmalarımıza yeni işbirlikleri sağlayacak hem de şehrimizin ihracatına pozitif olarak yansıyacaktır" şeklinde konuştu.

Savunma Sanayi Müsteşarlığı öncülüğünde açılan ana savunma sanayi firmalarının stantlarının da ziyaret edildiğini aktaran Kütükcü, firmaların Aselsan, Roketsan ve Havelsan temsilcileri ile yakından görüşme imkanı elde ettiklerini de bildirdi.

Konyalı firma temsilcilerinin Hyundai Assan Otomotiv fabrikasını da gezdiğini aktaran Kütükcü, burada tedarikçi olmak isteyen firmaların çeşitli görüşmeler gerçekleştirdiğini sözlerine ekledi.

KSO'nun organizasyonuyla fuara katılan firmalar şunlar:

AFO Makina Taş. Otom. San. Tic. Ltd. Şti, Yatağan Dekorasyon Yapı Malzemeleri, Anıl Yatağanlı Tarım Makinaları San. Tic. A.Ş, Koyuncu Takım Tezgahları Makina San.ve Tic. Ltd. Şti., Kompen A.Ş., Mesa Makina A.Ş., OMD Metal Otomotiv San. Tic. Ltd. Şti., İskender Usta Otomotiv, N-A Koçlar Otomotiv Turizm İnşaat San ve Tic Ltd. Şti., Madenci Asansör Sanayi Tic. Ltd. Şti., Kerimoğlu Ltd. Şti., Konya Jant A.Ş.  

 

 
 
 
 
Üye Firmalar
Firma Girişi
 
  Etkinlik Takvimi
Yıllık Etkinlik Takvimi »
 
  ONLİNE İŞLEMLER
  • TOBB SANAYİ VERİTABANI
    TİCARET SİCİL GAZETESİ
    SERMAYE VE EMTİYA PİYASALARI
    Türk İhracatçılar Rehberi
    Yurt dışı İhale duyuruları
 
  Tanıtım Filmi
 
  Bilgi Edinme
 
 
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği " KSO WEB SİTESİNİN YENİDEN YAPILANDIRILMASI” " Projesi kapsamında hazırlanmıştır. Konya Sanayi Odası 1.Organize Sanayi Bölgesi İstikamet Cad No 2 Selçuklu KONYA Tel: +90 332 251 06 70 Faks: +90 332 248 93 51 E-Posta: kso@kso.org.tr

İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Sanayi Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.