English
  
 
Facebook Twitter
 
T.C Mevlana Kalkınma Ajansı   T.C. Kalkınma Bakanlığı   TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
 
 

 
 
 
 
Kütükcü'den itfaiyecilere ziyaret

02.10.2017

Konya Sanayi Odası Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Memiş Kütükcü, İtfaiye Haftası dolayısıyla 567 fabrika ile Türkiye’nin üretim merkezlerinden biri olan Konya Organize Sanayi Bölgesi’ndeki İtfaiye Teşkilatını ziyaret etti. İtfaiye çalışanlarının İtfaiye Haftalarını kutlayan Başkan Kütükcü, itfaiyenin önemine değinerek Konya OSB itfaiye teşkilatının başarılı işlere imza attığını söyledi.

Mehmet Tuza Pakpen Anadolu Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerinin de bulunduğu ziyarette konuşan Başkan Kütükcü, Konya OSB bünyesindeki itfaiye teşkilatının nitelikli araçlarıyla, eğitimli personeliyle sadece OSB’de değil, şehirde de önemli bir görev birimi haline geldiğini söyledi. İtfaiye biriminin kendini sürekli geliştirdiğine dikkat çeken Kütükcü, "Klasik yangınlarda kullandığımız elbiselerin yanında kimyasal yangınların söndürülmesine yönelik cihazları da bünyemize kazandırdık. Ayrıca, yüksek ateş içeren yangınlarda, yangının içine girilebilecek nitelikteki kıyafetleri de personelimiz kullanıyor. Bu konudaki kabiliyetlerimizle, hem OSB'mizde hem de şehrin birçok alanında çıkan yangınlara müdahale etmeye çalışıyoruz " şeklinde konuştu.

Etkili müdahale önemli

İtfaiye teşkilatının toplu yaşama alanlarının en kritik birimlerinden biri olduğunu ifade eden Kütükcü, konuşmasını şöyle sürdürdü: "İtfaiye teşkilatına hiç ihtiyacımızın olmaması temenni edilir ancak, ihtiyaç olduğunda da en hızlı şekilde olaya müdahale etmesi gerekir. Etkili bir şekilde müdahale etmek önemli. Bu yüzden de buradaki personelimiz sürekli kendini ve teçhizatlarını geliştiriyor, bu konuda çeşitli eğitimler alıyor. Buradaki personelimiz tarafından, bölgemizdeki fabrikalarımıza da yangın konusunda eğitimler veriliyor. Ben tüm teşkilatımızın İtfaiye Haftasını kutluyor, kendilerine teşekkür ediyorum."

Alanda bulunan öğrencilere de seslenen Kütükcü, itfaiye biriminin kullandığı ekipmanların büyük çoğunluğunun Türkiye'de yapıldığını söyleyerek, gençlerin bu ekipmanları daha ileri seviyeye çıkararak, geliştireceklerini sözlerine ekledi.

33 personeli, 7 itfaiye aracı bulunan Konya OSB İtfaiye Teşkilatı, hem bölge içerisinde hem de şehirde 2016 yılında 68, 2017 yılında da 26 adet yangına müdahalede bulundu.  

 

 
 
 
 
Üye Firmalar
Firma Girişi
 
  Etkinlik Takvimi
Yıllık Etkinlik Takvimi »
 
  ONLİNE İŞLEMLER
  • TOBB SANAYİ VERİTABANI
    TİCARET SİCİL GAZETESİ
    SERMAYE VE EMTİYA PİYASALARI
    Türk İhracatçılar Rehberi
    Yurt dışı İhale duyuruları
 
  Tanıtım Filmi
 
  Bilgi Edinme
 
 
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği " KSO WEB SİTESİNİN YENİDEN YAPILANDIRILMASI” " Projesi kapsamında hazırlanmıştır. Konya Sanayi Odası 1.Organize Sanayi Bölgesi İstikamet Cad No 2 Selçuklu KONYA Tel: +90 332 251 06 70 Faks: +90 332 248 93 51 E-Posta: kso@kso.org.tr

İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Sanayi Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.