English
  
 
Facebook Twitter
 
T.C Mevlana Kalkınma Ajansı   T.C. Kalkınma Bakanlığı   TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
 
 

 
 
 
 
Moda bu kadınlardan sorulacak

26.07.2017

Konya Sanayi Odası (KSO), “Tekstil Sektörü Nitelikli Elemanlarına Kavuşuyor Projesi” kapsamında açılan kursları dereceyle bitiren 6 kadın kursiyeri, modanın merkezi İtalya gezisi ile ödüllendirdi. KSO’nun organizasyonuyla İtalya’ya giden kursiyerler, moda okulları ile Milano Unıca 2017 Fuarı’nı ziyaret ederek, dünya modasında ve tekstil sektöründe yaşanan son gelişmeleri yerinde görme fırsatı yakaladı.

AB Projesi olan “Tekstil Sektörü Nitelikli Elemanlarına Kavuşuyor Projesi” ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Konya Sanayi Odası Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Memiş Kütükcü, projenin ana hedeflerinin Konya’da tekstil sektörünün nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak ve kadınları üretim hayatına kazandırarak ekonomik kalkınmaya daha fazla destek vermek olduğunu söyledi.

Bin proje arasından seçildi

KSO tarafından hayata geçirilen projenin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı AB ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı'na yapılan binin üzerindeki proje arasından seçildiğini anlatan Kütükcü, 60 kadın kursiyerin proje kapsamında dört ay süren bir eğitim sürecinden geçtiğini ifade ederek şunları söyledi: “Kursiyerlerimize, odamızda moda tasarımı, temel bilgisayar, kişisel gelişim ve KOSGEB girişimcilik eğitimleri verildi. Aldıkları eğitimlerle meslek sahibi olan kadın kursiyerlerimiz, aynı zamanda girişimcilik eğitimleri ile de kendi potansiyellerini keşfetmiş oldular. Proje kapsamında eğitim alan 60 kursiyerimizin tamamı, odamızın organizasyonuyla daha önce İstanbul Moda Akademisi ve Eskişehir’deki bazı tekstil fabrikalarını ziyaret etti. Şimdi de en başarılı 6 kadın kursiyerimizi İtalya gezisi ile ödüllendirerek, kendi sektörlerinde dünyada yaşananları yakından görmelerine imkan tanımış olduk. İtalya’ya giden kursiyerler, burada Accademıa Del Lusso moda okulu, Istıtuto Marangonı moda okulu ve Mılano Unıca 2017 Fuarı’nı ziyaret etti.” 

Sertifikalar 3 Ağustos’ta dağıtılacak

Kütükcü, 3 Ağustosta Anemon Otel’de düzenlenecek sertifika töreni ile kursiyerlere Kurs Bitirme Sertifikası ve Moda Tasarım Sertifikası’nın yanı sıra, Girişimcilik sertifikalarının da dağıtılacağını belirterek, tüm sektör sanayicilerini bu törene katılmaya davet etti. 

 

 
 
 
 
Üye Firmalar
Firma Girişi
 
  Etkinlik Takvimi
Yıllık Etkinlik Takvimi »
 
  ONLİNE İŞLEMLER
  • TOBB SANAYİ VERİTABANI
    TİCARET SİCİL GAZETESİ
    SERMAYE VE EMTİYA PİYASALARI
    Türk İhracatçılar Rehberi
    Yurt dışı İhale duyuruları
 
  Tanıtım Filmi
 
  Bilgi Edinme
 
 
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği " KSO WEB SİTESİNİN YENİDEN YAPILANDIRILMASI” " Projesi kapsamında hazırlanmıştır. Konya Sanayi Odası 1.Organize Sanayi Bölgesi İstikamet Cad No 2 Selçuklu KONYA Tel: +90 332 251 06 70 Faks: +90 332 248 93 51 E-Posta: kso@kso.org.tr

İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Sanayi Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.