English
  
 
Facebook Twitter
 
T.C Mevlana Kalkınma Ajansı   T.C. Kalkınma Bakanlığı   TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
 
 

 
 
 
 
Konyalı sanayiciler Hannover Messe Fuarı'nı ziyaret etti

09.05.2017

Konya Sanayi Odası, dünyanın en büyük sanayi fuarı olan Almanya’daki Hannover Messe Fuarı'na KOSGEB destekli iş gezisi düzenledi. 16 kişiden oluşan sanayici heyeti, fuar ziyaretinin yanı sıra, ikili iş görüşmeleri de yaptı.

Konya’nın dış ticaretine katkıda bulunmak amacıyla her yıl pek çok yurt içi ve yurtdışı fuara iş gezileri düzenlediklerini belirten Konya Sanayi Odası Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Memiş Kütükcü, bu yıl 225 bin kişinin ziyaret ettiği Hannover Messe Fuarı'nı değerlendirdi.  KSO’nun organizasyonuyla fuara katılan sanayicilerin fuar ziyaretinin yanı sıra, ikili iş görüşmeleri de yaptıklarını belirten Kütükcü, “Sanayicilerimiz bu fuarda kendi sektörlerinde dünyadaki en yeni gelişmeleri, en yeni trendleri görme imkanı buldular. Ayrıca burada ikili iş görüşmeleri yaparak, yeni iş bağlantıları için görüşme imkanı da yakaladılar. Dünyadaki en önemli aktörlerin yer aldığı bu tür fuarlarda yapılan iş görüşmelerinin yeni işbirlikleri getireceğine ve şehrimizin ihracatına önemli katkılarda bulunacağına inanıyorum” dedi. Kütükcü, oda olarak yurt içi ve yurt dışı fuar organizasyonları düzenlemeye devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

Alanında dünyanın en büyük fuarı olarak adlandırılan Hannover Messe fuarında, endüstriyel malzemeler, ışıklandırma teknolojisi, elektrik mühendisliği için ekipmanlar, elektronik ekipmanlar, elektrik otomasyon teknolojisi, güç kaynakları ve kontrol mekanizmaları ile alet ekipman üretimi, kompresör teknolojisi, enerji ve çevresel teknoloji, robot ve endüstriyel otomasyonu gibi ürünler sergilendi.

 

 
 
 
 
Üye Firmalar
Firma Girişi
 
  Etkinlik Takvimi
Yıllık Etkinlik Takvimi »
 
  ONLİNE İŞLEMLER
  • TOBB SANAYİ VERİTABANI
    TİCARET SİCİL GAZETESİ
    SERMAYE VE EMTİYA PİYASALARI
    Türk İhracatçılar Rehberi
    Yurt dışı İhale duyuruları
 
  Tanıtım Filmi
 
  Bilgi Edinme
 
 
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği " KSO WEB SİTESİNİN YENİDEN YAPILANDIRILMASI” " Projesi kapsamında hazırlanmıştır. Konya Sanayi Odası 1.Organize Sanayi Bölgesi İstikamet Cad No 2 Selçuklu KONYA Tel: +90 332 251 06 70 Faks: +90 332 248 93 51 E-Posta: kso@kso.org.tr

İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Sanayi Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.