English
  
 
Facebook Twitter
 
T.C Mevlana Kalkınma Ajansı   T.C. Kalkınma Bakanlığı   TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
 
 

 
 
 
 
Kütükcü, 4 fuardan oluşan Konya Endüstri Zirvesini ziyaret etti

02.05.2017

Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü, KONMAK, İSKON, KONELEX ve Sac İşleme Teknolojileri fuarlarını kapsayan Konya Endüstri Zirvesini ziyaret etti. Stant açan firmaları tebrik ederek, başarılar dileyen Kütükcü, Konyalı makinecilerin Türkiye ortalamasının üzerinde performans gösterdiğini söyledi.

Ziyaretlerde makine ve aksamları sektörünün önemine değinen Kütükcü, Konya makine ve aksamları sektörünün 39 aydır Konya ihracatında lider konumda olduğuna dikkat çekerek, makinecileri tebrik etti. Sektörün Ar-Ge merkezleri konusunda da son bir yılda önemli mesafe kat ettiğinin altını çizen Kütükcü, “Makine sektörümüz son bir yılda üç Ar-Ge merkezi kurdu. Böylece Konya’daki Ar-Ge merkezi sayımız bir yılda 2’den 7’ye yükseldi ve şehrimiz en fazla Ar-Ge merkezi olan 9. il oldu. İnşallah önümüzdeki dönem kurulacak yeni Ar-Ge merkezleri ile daha üst sıralara tırmanacağız” şeklinde konuştu. 

Sektörden 112 ülkeye ihracat

Kütükcü, Konya’nın Türkiye makine ve aksamları ihracatında 5. sırada yer aldığını da kaydederek, sektörün geçtiğimiz yıl 112 ülkeye 300 milyon doların üzerinde makine ihracatı yaptığını belirtti.

Konya Sanayi Odası olarak sektörün üretim ve ihracat kapasitesini artırmak için çalıştıklarını, bu yılki fuarda da ikili iş görüşmesi organize ettiklerini bildiren Kütükcü, “Oda olarak Konya’daki fuarlarımızı desteklerken, yurtdışında düzenlenen uluslar arası fuarlara da sürekli olarak katılım sağlıyor, ikili iş görüşmeleri organize ediyoruz. Bu yılki fuarımızda da Konyalı sanayicilerimiz Cezayir, Tunus, Gana, İran ve Rusya’dan gelen iş adamlarıyla ikili iş görüşmeleri yaptı” ifadelerini kullandı.

Kütükcü, İranlı işadamlarıyla görüştü

Kütükcü, ziyaretlerin ardından KSO’nun organizasyonuyla fuara gelen İranlı işadamları ile görüşerek, Konya sanayisi ve yatırım imkanları hakkında bilgi verdi. Konya’nın artık Türkiye’nin sanayi merkezlerinden birisi olduğunu söyleyen Kütükcü, Konya ile İran arasındaki ticaretin artması için daha fazla bir araya gelinmesi gerektiğini sözlerine ekledi. 

 

 
 
 
 
Üye Firmalar
Firma Girişi
 
  Etkinlik Takvimi
Yıllık Etkinlik Takvimi »
 
  ONLİNE İŞLEMLER
  • TOBB SANAYİ VERİTABANI
    TİCARET SİCİL GAZETESİ
    SERMAYE VE EMTİYA PİYASALARI
    Türk İhracatçılar Rehberi
    Yurt dışı İhale duyuruları
 
  Tanıtım Filmi
 
  Bilgi Edinme
 
 
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği " KSO WEB SİTESİNİN YENİDEN YAPILANDIRILMASI” " Projesi kapsamında hazırlanmıştır. Konya Sanayi Odası 1.Organize Sanayi Bölgesi İstikamet Cad No 2 Selçuklu KONYA Tel: +90 332 251 06 70 Faks: +90 332 248 93 51 E-Posta: kso@kso.org.tr

İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Sanayi Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.