English
  
 
Facebook Twitter
 
T.C Mevlana Kalkınma Ajansı   T.C. Kalkınma Bakanlığı   TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
 
 

 
 
 
 
4. OSB’de ilk fabrika üretime başladı

07.08.2014

Konya Organize Sanayi Bölgesi 4’üncü Kısım Genişleme Alanı’nda ilk fabrika üretime başladı. Bölgede üretime başlayan ilk firma olan Memak Plastik Gıda Makine Sanayi’ni ziyaret eden Konya Valisi Muammer Erol ve Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü firma yöneticilerini tebrik ederek, plaket verdi.

Gıda makineleri üreten Memak firmasının Genel Müdürü Mustafa Er’e plaket takdim ederek tebriklerini ileten Vali Muammer Erol ile Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü, fabrikayı gezdi ve Genel Müdür Mustafa Er’den bilgi aldı. Memak’ın yatırımının Konya’ya ve Türkiye’ye hayırlı olmasını dileyen Vali Muammer Erol, Konya’da yatırımların artmasının memnuniyet verici olduğunu, bu yatırımların Konya’nın büyümesine önemli katkılarda bulunacağını ifade etti.

Bölgedeki yatırımlar heyecanlandırıyor

Konya Sanayi Odası Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Memiş Kütükcü ise, 4. Kısım Genişleme Alanında hızla ilerleyen yatırımların kendilerini Konya’nın geleceği için son derece heyecanlandırdığını söyledi. Bölgede yatırım yaparak, üretime başlayan ilk firma olan Memak Plastik Gıda Makine Sanayi’nin yöneticilerini tebrik eden Başkan Kütükcü, “Genç mühendis arkadaşlarımızın başarısını, tesislerini bir öncekine göre üç kat büyüttüklerini görmek bizleri son derece memnun etti. Başarılarının devamını diliyoruz. Üretimin gücüyle büyüyen Konya Organize Sanayi Bölgesi’ne, güvenerek bölgemize yatırım yaptıkları için de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Kütükcü, makine imalatı yapan Memak’ın Konya’nın ihracatına pozitif katkılarda bulunduğunu da vurgulayarak, Konyalı firmaların başarı hikayelerinin artmasını temenni etti.

Ruhsat almayan sanayici yok

Konuşmasında 4 milyon metrekareden oluşan 4’üncü genişleme alanında sanayicilere 105 sanayi parselinin tahsis edildiğini hatırlatan Başkan Kütükcü, 2.5 yıl içerisinde bölgedeki yatırımların tamamının üretime geçeceğini bildirdi. Kütükcü, “Sanayicilerimiz 105 parselin 73’ünde yatırım yapmak için inşaat ruhsatlarını alarak çalışmalara başladılar. Şu ana kadar ruhsat süresi içerisinde ruhsatını almamış bir tane sanayicimiz yok. 4’üncü Genişleme Bölgesindeki yatırımlar bizi Konya’nın geleceği için heyecanlandırıyor” ifadelerini kullandı.  

Memak Plastik Gıda Makine Sanayi Genel Müdürü Mustafa Er ise, Konya Sanayi Odası ve Konya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyelerinin de katıldığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

 
 
 
 
Üye Firmalar
Firma Girişi
 
  Etkinlik Takvimi
Yıllık Etkinlik Takvimi »
 
  ONLİNE İŞLEMLER
  • TOBB SANAYİ VERİTABANI
    TİCARET SİCİL GAZETESİ
    SERMAYE VE EMTİYA PİYASALARI
    Türk İhracatçılar Rehberi
    Yurt dışı İhale duyuruları
 
  Tanıtım Filmi
 
  Bilgi Edinme
 
 
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği " KSO WEB SİTESİNİN YENİDEN YAPILANDIRILMASI” " Projesi kapsamında hazırlanmıştır. Konya Sanayi Odası 1.Organize Sanayi Bölgesi İstikamet Cad No 2 Selçuklu KONYA Tel: +90 332 251 06 70 Faks: +90 332 248 93 51 E-Posta: kso@kso.org.tr

İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Sanayi Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.