KSO üyeleri, finansmana daha ucuz ulaşacak

Konya Sanayi Odası tarafından, üyelerinin finansmana daha ucuz erişimini sağlamak amacıyla Albaraka Türk Katılım Bankası ile iş birliği protokolü imzalandı. KSO Başkanı Memiş Kütükcü, imzalanan protokol ile Oda üyelerinin KOBİ Destek Finansmanına 36 ay vadeli 1,07 kâr oranı ile piyasadan daha ucuz ulaşabileceklerini duyurdu.

Protokol imza töreninde konuşan Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü, KOBİ'lerin en büyük sorunlarından bir tanesinin finansmana erişim olduğunu, bu sorunun çözümü için de Oda olarak bir takım çalışmalar yaptıklarını söyledi. Daha önce TOBB öncülüğünde hayata geçirilen Nefes Kredilerine de oda olarak büyük destek verdiklerini ifade eden Kütükcü, "KOBİ'lerimizin finansmana daha ucuz erişimi noktasında sorunlar yaşadığını biliyoruz. İşletmelerimizin bu sorunlarına çözüm bulabilmek için Konya Sanayi Odası olarak çeşitli çalışmalar yürüttük. Geçtiğimiz yıllarda hayata geçirilen Nefes Kredilerine oda olarak destek vererek, sanayicilerimizin yanında olmuştuk. Bugün de Albaraka Türk Katılım Bankamız ile yaptığımız protokol kapsamında üyelerimizin, 300 bin TL'ye kadar 36 ay vadeli 1,07 kâr oranı ile piyasa koşullarından daha ucuz bir şekilde finansmana erişimine olanak sağlayacağız. Üyelerimiz Odamızdan alacakları oda kayıt sureti ile bu kampanyadan yararlanabilecekler. Protokolümüzün hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

Albaraka Türk Katılım Bankası Büsan Şube Müdürü Ömer Kuyucu da, protokolün hayırlı olmasını dileyerek, KSO üyelerini, protokol kapsamında oluşturulan uygun fiyatlı finansmanlardan yararlanmaya davet etti.