English
  
 
Facebook Twitter
 
T.C Mevlana Kalkınma Ajansı   T.C. Kalkınma Bakanlığı   TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
 
 

 
 
 
 
TOBB NEFES KREDİSİ HK.
13.12.2016

 Değerli  Üyemiz,

Malumunuz olduğu üzere,  olağanüstü olayları yaşadığımız bir yılı geride bırakırken ekonomide yaşanan durgunluk sanayi ve ticaret camiamızı derinden etkiledi. Çeklerin ödenememesi, işsizliğin artması, sanayi üretim endeksinin önceki yılların altında kalması gibi bir çok önemli faktör iş dünyamızı zorladı.  

Sürdürülebilir büyüme, şüphesiz ki üretimin ve doğrudan yatırımların önünün daima açık olmasıyla mümkün. Küresel piyasalarda yaşanan gelişmeler ne yazık ki belirsizliği arttırırken, ürettiğini satamama riski de biz üreticilerin risklerini katladı.   

Bu açıdan üreticinin, yatırımcının finans kanallarına ulaşmasını kolaylaştırmak, yüksek kredi faiz oranlarının tolere edilebilir seviyelere çekilmesi, ihracat imkanını artıracak gelişmeleri sağlamak dünden çok daha elzem bir hale geldi.

TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği de bu farkındalıkla, ekonomimizin belkemiği KOBİ’lerimize bir nebze olsun nefes aldırabilmek için katma değerli bir proje üretti ve Denizbank, Ziraat Bankası ve Kredi Garanti Fonu  işbirliğiyle “TOBB NEFES KREDİSİ” Projesi’ni, 02 Aralık 2016 tarihinde Sayın Başbakanımızın iştirakleriyle gerçekleştirilen Lansman Toplantısı’nda kamuoyu ile paylaştı.

Siz sanayicilere düşenin, umutsuzluğa kapılmadan üretmeye, istihdama, yatırıma ve ihracata devam etmek, ülke ekonomisini bugün içinde bulunduğu zor durumdan elbirliği ile çıkarmak olduğuna inanıyoruz. 

Başvuruları 12 Aralık 2016 Pazartesi günü itibariyle fiilen başlayan söz konusu kredi projesi detaylarını ekli bilgi notunda siz değerli üyelerimize sunarken, camiamıza ve ülkemize hayırlı olmasını temenni eder, işlerinizde kolaylıklar dileriz.   

Saygılarımızla,

 

KONYA SANAYİ ODASI

BAŞKANLIĞI 

 
TOBB NEFES KREDİSİ BAŞVURU KOŞULLARI
TOBB NEFES KREDİSİ BİLGİ NOTU
TOBB NEFES KREDİSİ BAŞVURU KOŞULLARI
 
 
 
Üye Firmalar
Firma Girişi
 
  Etkinlik Takvimi
Yıllık Etkinlik Takvimi »
 
  ONLİNE İŞLEMLER
  • TOBB SANAYİ VERİTABANI
    TİCARET SİCİL GAZETESİ
    SERMAYE VE EMTİYA PİYASALARI
    Türk İhracatçılar Rehberi
    Yurt dışı İhale duyuruları
 
  Tanıtım Filmi
 
  Bilgi Edinme
 
 
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği " KSO WEB SİTESİNİN YENİDEN YAPILANDIRILMASI” " Projesi kapsamında hazırlanmıştır. Konya Sanayi Odası 1.Organize Sanayi Bölgesi İstikamet Cad No 2 Selçuklu KONYA Tel: +90 332 251 06 70 Faks: +90 332 248 93 51 E-Posta: kso@kso.org.tr

İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Sanayi Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.