English
  
 
Facebook Twitter
 
T.C Mevlana Kalkınma Ajansı   T.C. Kalkınma Bakanlığı   TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
 
 

 
 
 
 
TOBB MEYBEM MESLEKİ YETERLİLİK VE BELGELENDİRME KAPSAM GENİŞLETMESİ HAKKINDA
01.10.2018

  

TOBB MEYBEM MESLEKİ YETERLİLİK VE

BELGELENDİRME KAPSAM GENİŞLETMESİ HAKKINDA

 

 

 

 

Sayın Üyemiz;

 

TOBB tarafından 81 il ve 160 ilçede mesleki yeterlilik sınav ve belgelendirme hizmeti verilmesi amacıyla kurulan 5 ana sektör ve 31 meslekte 30 binden fazla adayın sınav ve belgelendirme sürecini TOBB MEYBEM Mesleki Yeterlilik Ve Belgelendirme A.Ş. yürütmektedir.

 

Ticaret Bakanlığı tarafından İkinci El Motorlu Araç Alım-Satım Danışmanı Ve Sorumlusu Mesleklerinde (galeri, showroom, servis vb.) sınav ve belgelendirme hizmeti verilmesi zorunluluğu başlamıştır. Buna göre, gerçek kişi işletmelerde işletme sahibi, tüzel kişiliklerde şirket ortaklarından en az biri ve şirkette alım satım işi ile uğraşan personelin mesleki yeterlilik belgesi alması germektedir. Alınmadığı takdirde, Ticaret Bakanlığı tarafından ikinci el araç alım satımı için yetki belgesi verilmeyecek olup, mevcut şirket ve işletmeler araç alım satımı yapamayacaktır. 

 

Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Danışmanı Seviye 4 ve Alım Satım Sorumlusu Seviye 5 mesleklerine Ağustos 2018’den bu yana toplam 2.038 kişiye sınav ve belgelendirme hizmeti verilmiştir. Ekte ücret tarifesi bulunmaktadır.

Tüm Üyelerimize önemle duyurulur.

 

Saygılarımızla,

 

KONYA SANAYİ ODASI

BAŞKANLIĞI

 
Ücret Tarifesi
 
 
 
Üye Firmalar
Firma Girişi
 
  Etkinlik Takvimi
Yıllık Etkinlik Takvimi »
 
  ONLİNE İŞLEMLER
  • TOBB SANAYİ VERİTABANI
    TİCARET SİCİL GAZETESİ
    SERMAYE VE EMTİYA PİYASALARI
    Türk İhracatçılar Rehberi
    Yurt dışı İhale duyuruları
 
  Tanıtım Filmi
 
  Bilgi Edinme
 
 
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği " KSO WEB SİTESİNİN YENİDEN YAPILANDIRILMASI” " Projesi kapsamında hazırlanmıştır. Konya Sanayi Odası 1.Organize Sanayi Bölgesi İstikamet Cad No 2 Selçuklu KONYA Tel: +90 332 251 06 70 Faks: +90 332 248 93 51 E-Posta: kso@kso.org.tr

İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Sanayi Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.